Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kedi aşkına sanık oldu

  Aziz ÖZEN/İSTANBUL
  05 Eylül 2015 - 21:08Son Güncelleme : 05 Eylül 2015 - 21:08

  MALTEPE’de yaşayan tekstil işleriyle uğraşan Rakibe C. (60) 9 Haziran’da her zamanki gibi sokaktaki kedileri besliyordu. 14 yaşındaki T.K.A. ve arkadaşı, o esnada köpekleri “kış kış” diyerek kedilerin üzerine saldırttı.

  ‘MANYAĞIM, DOĞRARIM’

  İddiaya göre Rakibe C., kedileri beslemek için getirdiği etleri kesmekte kullandığı meyve bıçağıyla çocukların üzerine yürüyüp T.K.A.’yı, “Ben manyağım, seni doğrarım” diye tehdit etti.
  Annesi şikâyetçi olunca ifade veren çocuk, Rakibe C.’nin, elindeki bıçağı birkaç kez kendisine salladığını belirtip “Bıçakla benim kolumu çizdi. Çok korktum” dedi. Rakibe C. ise ifadesinde, çocukların sürekli olarak kedileri köpeklere boğdurttuğunu belirterek “Ben sadece kendilerini uyardım. Küfür ettiler. Ama onları kovalamadım” dedi. İfadelerin ardından, Rakibe C. hakkında, 14 yaşındaki T.K.A.’ya yönelik, “kasten yaralama” ve “silahla tehdit” suçlarından, 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Rakibe C. önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak.

  RAKİBE C., şunları söyledi: “Ben karıncaya bile zarar veremem. Etleri keserken geldikleri için elimdeydi bıçak. Anneleri de balkondan görünce dava açtı. Kaç köpeğin ağzından kedi kurtardım ben. Bu yıl 20-30 kedi öldü böyle. Köpekleri birbirleriyle de dövüştürüyorlar. Hayvanlar hep yaralı. Çocuklar bir binanın yangın söndürme tüpünü patlattılar zevk için. Herkese sataşıyorlar.”

  Etiketler: kedi , köpek
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı