ANKARA HABERLERİ

Kedem’le Bilimsel Eğitim Yaygınlaşıyor

IHA
07 Eylül 2015 - 10:35Son Güncelleme : 07 Eylül 2015 - 10:36

KEÇİÖREN EĞİTİME DESTEK MERKEZİ (KEDEM) 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİLERİN SADECE EĞİTİMİNE DESTEK OLMAKLA KALMAYACAK, BAKIŞ AÇILARINI ZENGİNLEŞTİRECEK ÇALIŞMALARA İMZA ATACAK.

IHA

Keçiören Eğitime Destek Merkezi (KEDEM) 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında öğrencilerin sadece eğitimine destek olmakla kalmayacak, bakış açılarını zenginleştirecek çalışmalara imza atacak.
KEDEM 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında zihinsel ve bilimsel gelişime katkı sağlayacak projelerle öğrencilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. KEDEM’in sürprizlerinden biri Robotik Sistemler Atölyesi. Yeni dönem öncesi 26 KEDEM eğitimcisi KEDEM Çaldıran Şubesinde 1- 5 Eylül arasında tam gün süren Robotik Sistemler Atölyesi Eğitimi aldı. KEDEM Robotik Sistemler Atölye öğretmenleri TÜBİTAK destekli Eğitimcilerin Eğitimi programına katılarak hem KEDEM’de hem de Keçiören sınırlarındaki devlet okullarında bu projeyi hayata geçirecek. Ayrıca eğitim kurumlarına rehberlik ve koordinatörlük hizmeti verecek.
Robotik Sistemler Atölye eğitimi ile çocuklara teknolojik bir ürün ortaya koyabilme ve dünyayla rekabet edebilme özgüveni ve heyecanının kazandırılması ve çocukların teknolojiyi tüketen değil teknoloji üretebilen, kurgulayabilen bir seviyeye gelmesi amaçlanıyor.
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, öğrencilerin mekanik yapıların nasıl çalıştığını inceleyebilmesine olanak da sağlayan eğitimle ilgili, "Çocuklar bu atölye sayesinde deneyerek ve görerek motor, tesisat düzeneği, elektrikli aksamlar vs. ilgili temel beceri ve kavramları öğrenme imkanı yakalıyorlar. Ayrıca motor nedir, motor ve elektrikli düzenekler nasıl çalışır, sensörler ne işe yarar, bir robot üzerinde değişiklikler nasıl yapılır gibi birçok konuda bilgi sahibi oluyorlar" dedi.
Dünyada da olağanüstü bir hızda gelişme gösteren robotik bilimi eğitimi gelişmiş ülkelerde hızla yayılıyor. Bu eğitim süreci gençleri robotik alanında geliştirmenin yanında, bilim ve teknoloji alanına yönlendiriyor, bu alanlarda yapılacak çalışmalara zevk ve ilgiyle katılmaları yönünde motive ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kedem’le Bilimsel Eğitim Yaygınlaşıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kedem’le Bilimsel Eğitim Yaygınlaşıyor haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı