ANKARA HABERLERİ

Keçmek’te Herkes Ürünlerini Görücüye Çıkarabilecek

IHA
31.10.2015 - 10:35Son Güncelleme :

KEÇİÖREN SANAT VE MESLEK EDİNDİRME KURSLARI (KEÇMEK) ÖNÜMÜZDEKİ SEZONA YENİLİKLER YAPMAYI PLANLIYOR.

IHA

Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) önümüzdeki sezona yenilikler yapmayı planlıyor. Açılacak İhtisas Merkezi ve Uygulama Merkezi ile dördüncü seviye eğitim verecek merkezde kursa katılan herkes ürünlerini doğrudan halkla buluşturma fırsatı da yakalayacak.
Keçiören Belediyesi’nin Keçiörenlilerin, kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, pasif tüketici olmaktan çıkıp aktif üretici olmalarına yardımcı olmak, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla açtığı KEÇMEK büyük ilgi görüyor. Emeği üretime dönüştürerek bireysel ve toplumsal gelişime katkı sağlayan 14 tane kurs merkezi ve iki tane de sanat atölyesiyle 72 branşta hizmet veriyor.
ÇİKOLATA YAPMAK İSTEYENLER İÇİN ANKARA’DAKİ TEK ADRES KEÇMEK
Ankara’da meslek edindirme kursları içerisinde Osmanlıca Kaligrafi, 3Ds Max, AutoCad, Çikolata Yapımı, Filografi, Fotoğrafçılık ve Nikah Şekeri Yapımı sadece Keçiören KEÇMEK’te var.
Yeni dönemde ise 4-6 yaş grubu çocuk gelişimi, hasta ve yaşlı refakatçiliği, vitray, mandrel ile cam boncuk yapımı, gümüş ve altın işlemeciliği, uygulamalı tiyatro, mum işlemeciliği, kokulu taş yapımı, geleneksel el örgü teknikleri, gıda hijyeni ve sanitasyon, deri ürünleri hazırlama ve kumaş boyama alanlarında kursların açılması planlanıyor.
Keçiörenlilerden büyük ilgi gören KEÇMEK, önümüzdeki sezona yenilikler yapmayı planlıyor. Açılacak İhtisas Merkezi ve Uygulama Merkezi ile dördüncü seviye eğitim verecek merkezde kursa katılan herkes ürünlerini doğrudan halkla buluşturma fırsatı da yakalayacak.
DÜNYA MUTFAĞI İLE FARKLI LEZZETLER DENENECEK
Ayrıca yine yeni sezon açılması hedeflenen “Dünya Mutfağı” ile de değişik ülkelerin mutfak kültürünün ülkemize kazandırılması ve eğitim alan kursiyerlerin turizm alanlarında istihdamlarına olanak sağlanması mümkün olabilecek.
Sadece mesleki eğitimlerle de değil düzenlediği sergiler, seminerler, fuarlar, yayınlar, yarışmalar, panel, konferans gibi organizasyonlarla da gündeme gelen KEÇMEK ile ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Kadınların üretim ve iş gücü piyasasına katılmasını önemsediğimiz kadar gençlerin de teknik ve mesleki eğitim alarak, iş potansiyellerini artırmalarını ve çok yönlü, aranan elemanlar olmalarını arzu ediyoruz. KEÇMEK’te sadece ekonomi ve işe dair değil boş zamanlarını değerlendirerek, geleneksel sanatları yaşatma adına da eğitimler veriyoruz. Kurslara katılanların toplam sayısı 120 bini geçti, mutluyuz ve yeniliklerle bu rakamı büyütme hedefindeyiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçmek’te Herkes Ürünlerini Görücüye Çıkarabilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçmek’te Herkes Ürünlerini Görücüye Çıkarabilecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı