ANKARA HABERLERİ

Keçiören’in İbadet Yerlerinde Nano-teknolojik Dezenfektan

IHA
22.09.2015 - 10:56Son Güncelleme : 22.09.2015 - 10:57

KEÇİÖREN İLÇESİNDEKİ İBADET YERLERİNİ YIL BOYUNCA DÜZENLİ OLARAK TEMİZLEYEN KEÇİÖREN BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ İBADETHANELERİ HAŞERELERE VE KEMİRGENLERE KARŞI KORUYACAK ÖNLEMLER ALMAYI DA İHMAL ETMİYOR.

IHA

Keçiören ilçesindeki ibadet yerlerini yıl boyunca düzenli olarak temizleyen Keçiören Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ibadethaneleri haşerelere ve kemirgenlere karşı koruyacak önlemler almayı da ihmal etmiyor.
Belediye ekipleri ilçede bulunan ibadethanelerdeki, ibadet alanları, kömürlükler, kalorifer daireleri, tuvaletler ve lavabolar da dahil olmak üzere, tüm kapalı alanlarda nano-teknolojik yöntemle dezenfektan işlemi uyguluyor. Keçiören’de bulunan bütün ibadethaneleri ilaçlayan belediye ekipleri, işlemin ardından ortama koku giderici parfüm de sıkıyor. Camilerin halı ve duvarlarına soğuk sisleme yöntemi ile uygulanan dezenfektan yüzeylerde bulunan mikrop, bakteri ve virüsleri yok ederken kokuları da gideriyor ve etkisini altı ay boyunca sürdürüyor. İbadet yerlerindeki temizlik işlemleri tamamlandığında ibadethaneler haşerelere karşı ilaçlanmış ve koku giderici parfüm ile ferahlatılmış olacak.
İBADETHANELERİMİZİN TEMİZLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ
Keçiörenlilerin gönül rahatlığıyla ve huzur içinde ibadet edebilmeleri için çalıştıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,Kurban Bayramı öncesi ibadethanelerin temizliğine ve dezenfektan işlemlerine ayrı bir önem verdiklerine dikkat çekerek “Her alanda halkımızın sağlığını ve huzurunu gözetmek gibi bir sorumluluğumuz vardır. İbadethanelerimizin temizliğini gerçekleştirerek bu sorumluluğumuzun bir gereğini daha yerine getirmiş oluyoruz” dedi. “Temizlik imandandır” hadisini hatırlatan Başkan Ak, “Temizliği imanın parçası olarak kabul etmiş, kendini ve çevresini temiz tutmakla yükümlü kılınmış kişiler olarak elbette ibadethanelerimizin temizliğine de itina göstermeliyiz. Vatandaşların birlikte kullandığı, toplumun tüm sosyal kesimlerinin biraraya geldiği ibadethanelerimizin temizliğini ve haşerelere karşı ilaçlama işlemini düzenli olarak yapmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören’in İbadet Yerlerinde Nano-teknolojik Dezenfektan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören’in İbadet Yerlerinde Nano-teknolojik Dezenfektan haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:19
  • Akşam
   18:56
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı