ANKARA HABERLERİ

Keçiören Eğitime Destek Merkezlerinde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Kayıtları Başladı

IHA
09.09.2015 - 12:01Son Güncelleme :

KEÇİÖREN BELEDİYESİ TARAFINDAN İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMİNE DESTEK SAĞLAMAK AMACIYLA AÇILAN KEÇİÖREN EĞİTİME DESTEK MERKEZLERİNDE (KEDEM), YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KAYITLARI BAŞLADI.

IHA

Keçiören Belediyesi tarafından ilköğretim öğrencilerinin eğitimine destek sağlamak amacıyla açılan Keçiören Eğitime Destek Merkezlerinde (KEDEM) yeni eğitim-öğretim yılı kayıtları başladı.
KEDEM’lerde yeni eğitim-öğretim yılı kayıtları başladı. Kayıt yaptırmak isteyen veliler gerek KEDEM şubelerine giderek gerekse Keçiören Belediyesi’nin internet sayfası online işlemler bölümü üzerinden kayıtlarını yapabiliyorlar.
Yenilenen eğitim ve öğretim programlarıyla Keçiörenli öğrencilere yeni ufuklar açan KEDEM’ler öğrencilerin akademik başarılarına destek olmanın yanı sıra kulüp ve atölye çalışmalarıyla da zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlıyor. Robotik Sistemler, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Akıl Oyunları, Güzel Sanatlar Atölyeleri, Fen ve Doğa, İngilizce, Türkçe ve Yazarlık, Eğlenceli Matematik, Bilgisayar, Müzik, Spor, Halk Oyunları, Tiyatro - Drama, Gezi- Turizm, Çevre, Çocuk Hakları, Sinema ve Fotoğrafçılık gibi kulüplerin yanı sıra Osmanlı Türkçesi kursları da yeni dönemde öğrencileri bekliyor. Her öğrenciye kapılarını açan KEDEM’lerde öğrencilerin kendilerini ayrıcalıklı ve değerli hissetmeleri için gerekli çalışma ve düzenlemeler de planlandı.
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, her yıl yaklaşık 10 bin öğrencinin yararlandığı KEDEM’lere ilişkin, "KEDEM’ler öğrencilerimizin zayıf oldukları derslerine desteğin yanı sıra, sosyal yönlerinin gelişmesine de katkı sağlayan merkezlerdir. Çok sayıda başvurunun yapıldığı merkezlerimizdeki hizmetlerimizin standartlarını her geçen gün artırıyoruz. KEDEM’lerle çocuklarımızı sokaktan, sokağın kötü etkisinden koruyoruz ve onların boş zamanlarını çok daha verimli bir şekilde geçirmelerini sağlıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören Eğitime Destek Merkezlerinde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Kayıtları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören Eğitime Destek Merkezlerinde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Kayıtları Başladı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:49
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı