ANKARA HABERLERİ

Keçiören’de Terapi Seansları

IHA
13.09.2015 - 11:02Son Güncelleme :
IHA

Keçiören Belediyesi, ergenlik dönemindeki gençlere destek sağlamak için Aile Eğitim Merkezinde terapi seansları veriyor.
Keçiören Belediyesi gençlere yönelik hizmetlerini dört bir koldan sürdürürken, özellikle psikososyal sorunlarına karşı yanlarında olmaya devam ediyor.
Keçiören Belediyesi, Aile Eğitim Merkezinde gençlerin ergenlik dönemlerinde karşılaştıkları sorunlarla özel ilgileniyor ve ergen danışmanlığı hizmeti vererek sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkı sunuyor.
Merkezde, gençlerin en sancılı, zor, bunalımlı dönemleri olarak bilinen ergenlik dönemi, uygulanan terapilerle kolaylaştırılıyor. Gelişimlerini, öz güvenlerini, arkadaş ilişkilerini, okul performanslarını ve anne - babaları ile iletişimlerini güçlendiren ve olumlu davranış kazanmalarına yol açan hizmetler veriliyor.
Aile Eğitim Merkezinde, ergenlik döneminin psikososyal gelişim özellikleri, ergenlik döneminde tepkisel davranışlar, ayrışma-bireyselleşme, kimlik karmaşası, ergenler ve arkadaş ilişkileri, öz güven sorunları, duygusal sorunlar, davranış bozuklukları, ergen ile iletişim, uygun anne - baba tutumları, ders çalışma, sınav kaygısı, kuşak çatışmaları, olumsuz alışkanlık ve bağımlılıklar, TV ve dijital bağımlılıklar gibi birçok konuda uzmanlar yol gösterip terapi uyguluyor.
BAŞVURAN ERGEN SAYISI AYDA 25’İ BULUYOR
İlk görüşmede tedavi-terapi planı yapılarak seanslar belirleniyor. Sadece ergene değil ailelerine de danışmanlık hizmet verilerek karşılıklı iletişim teknikleri konusunda yardımcı olunuyor.
Eğitim kurumlarında görev yapan rehberlik servisleri ile öğretmenler, danışmanlığa ihtiyaç duyan öğrencileri ve ailelerini merkeze yönlendiriyor. Psikiyatrik vakalar ilgili uzmanlara devrediliyor. Merkeze ayda ortalama başvuru sayısı 25 iken, daha önceki süreçlerden takip edilen birey sayısı aylık ortalama 50’yi buluyor.
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, çocuklar büyüdükçe, çevrelerine kendilerini ispat etme yarışına girdiğini belirterek şöyle konuştu: "Yeni sorumluluklar alma konusunda ön planda olmak istiyorlar. Ergenlik dönemi özellikle gençlerimizin birey olarak varlıklarını kabul ettirme noktasında dönüm noktasını oluşturuyor. Bu süreçte danışmanlığa ihtiyaç duymaları elbette çok normal, özellikle iletişim kurma konusunda uzmanların tavsiyelerini dikkate almaları sonucu çevreleriyle güçlü ilişki kurmalarını önemsiyor ve bu doğrultuda yanlarında oluyoruz. Gençlerimizin okul başarılarını, aile ilişkilerini ve davranışlarını etkileyen bu dönemi sağlıklı geçirmeleri için Aile Eğitim Merkezimiz ergen danışmanlığı hizmeti veriyor, bu merkezden 6 yılda yaklaşık 3 bin 600 kişi yararlandı. Uzman 5 psikologumuz gençlerimizin ruhsal açıdan daha sağlıklı ve daha öz güvenli yetişmeleri için çalışıyorlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören’de Terapi Seansları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Eylül 2015 tarihinde saat 11 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören’de Terapi Seansları haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı