ANKARA HABERLERİ

Keçiören’de Spor Alanlarının Sayısı Artıyor

IHA
27.10.2015 - 10:50Son Güncelleme :
IHA

Keçiören Belediyesi Keçiörenlilerin sağlıklı ve zinde olması için spor yapacağı alanların sayısını her geçen gün artırıyor.
Gençlerin daha çok sporla uğraşması için ilçeye nitelikli spor alanları kazandıran Keçiören Belediyesi, Atapark Kapalı Spor Salonunun da yapımını tamamladı. 19x36 m ebadında iskeleti çelik konstrüksiyon, üst kaplaması Polikarbon, alt döşeme kaplaması kullanım şekline göre akrilik veya 55 mm sentetik çim halı olan Atapark Kapalı Spor Salonu futbolla ilgilenen gençlerin nitelikli bir ortamda keyifle maç yapmalarına imkan sunuyor. 2290 m² alan üzerine kurulu spor salonunda ayrıca çim hokeyi de oynanabiliyor.
Spor salonu yanına ise hem çocuklar, hem de tüm Keçiörenli’ler için park yapıldı. İçerisinde 150 mt yürüyüş yolu, 1 oyun grubu, 1 fitness grubu ve 3 adet kamelya bulunan Park temiz havada soluklanmak isteyenlere hizmet verecek.
Gençlerin sporla profesyonel olarak da ilgilenmelerinden mutlu olduklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Spor yapmak insanın hem sağlığını korur hem de ruhunu dinlendirir. Spor ile gençlerimizi sokağın kötü etkilerinden korumayı da hedefliyoruz. Her gencimizin mutlaka bir spor dalı ile uğraşmasını arzu ediyoruz. Gençlerimizin yanı sıra spor yapan vatandaşlarımızın sayısının da artmasını istiyoruz. Çünkü sağlıklı toplumlar spor yapan sağlıklı bireylerden oluşur. Keçiören Belediyesi olarak spora ve sporcuya desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören’de Spor Alanlarının Sayısı Artıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören’de Spor Alanlarının Sayısı Artıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı