ANKARA HABERLERİ

Keçiören’de Öğren, Üret, Kazan

IHA
07.10.2015 - 12:16Son Güncelleme :

BAŞKAN MUSTAFA AK, KEÇMEK SERGİLERİNİ GEZDİ.

IHA

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) istihdama büyük katkı sağlıyor, kurslara katıldıktan sonra kendi iş yerini açan ve evden satış yapanların sayısı giderek artıyor.
Keçiören Belediyesi’nin Keçiörenli’lerin, kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, pasif tüketici olmaktan çıkıp aktif üretici olmalarına yardımcı olmak, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla açtığı Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları büyük ilgi görüyor.
14 kurs merkezi ile 2 atölyede 100 farklı branşta eğitim imkanı sunan KEÇMEK’te eğitim görenlerin bir bölümü sosyal medya üzerinden evde ürettikleri ürünleri alıcıyla buluştururken bir bölümü de kendi mahallelerinde ve akrabaları arasında ürettikleri ürünleri satıp ev ekonomisine katkı sunuyor.
Bilişim Teknolojisi, Muhasebe ve Finansman, Müzik ve Gösteri Sanatları, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Giyim Üretim Teknolojileri, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, El Sanatları Teknolojileri, Türk İslam Sanatları, Sanat ve Tasarım, Seramik ve Cam Teknolojisi, Yabancı Diller, Kişisel Gelişim ve Eğitim, Fotoğraf ve Fotoğrafçılık Eğitimi, Okuma ve Yazma, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Spor, Ahşap Teknolojisi, Geri Dönüşüm, Büro Yönetimi ve Sekreterlik gibi ana dallarda eğitim imkanı sunan KEÇMEK’lerde bugüne kadar 120 bin kişi eğitim alırken bu rakamın 90 binini kadınlar oluşturuyor.
Her yıl sonu sergisinde ise 30 bin ziyaretçi el emeği ürünleri görme imkanı yakalıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören’de Öğren, Üret, Kazan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 12 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören’de Öğren, Üret, Kazan haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı