ANKARA HABERLERİ

Keçiören’de Engelleri Ortadan Kaldıran Çocuk Parkı

IHA
21.09.2015 - 11:29Son Güncelleme :

KEÇİÖREN BELEDİYESİNİN HİZMETE AÇTIĞI ENGELSİZ PARK, ENGELLİ ÇOCUKLAR İLE DİĞER ÇOCUKLARIN BİRLİKTE OYUN OYNAMALARINI SAĞLAYARAK ENGELLERİ ORTADAN KALDIRDI.

IHA

Keçiören Belediyesinin hizmete açtığı Engelsiz Park, engelli çocuklar ile diğer çocukların birlikte oyun oynamalarını sağlayarak engelleri ortadan kaldırdı.
Keçiören Belediyesinin hizmete açtığı, içerisinde oyun alanları ile özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim, deneyim ve becerilerini geliştirmeye yönelik önemli bir eksikliği gideren Engelsiz Park, engelleri ortadan kaldırdı.
Engelli çocukların hayatlarını kolaylaştıracak çözümler getirerek onların diğer çocuklarla aynı haklara sahip olduklarını hissetmelerini sağlayacak şekilde planlanan Engelsiz Park, hem engelli çocukların hem de ailelerinin yüzünü güldürdü. Özel ilgiye muhtaç çocukların eğitiminde, dünyayı algılamalarında, problem çözme yeteneklerinin gelişmesinde, deneyim ve becerilerinin artmasında rol oynayacak park sayesinde, engelli çocukların dört duvar arasından kurtarılmalarına yönelik önemli bir adım atıldı.
Engelli çocukların yaşıtları gibi coşku, heyecan ve güvenle yaşama katılmalarını, neşeli çığlıklarıyla parkı doldurmalarını sağlayan Engelsiz Park, çocukların birbiriyle kaynaşmasına vesile oldu.
ENGELLİ DOSTU BELEDİYEYİZ
Engelli ve engeli olmayan çocukların birlikte oyun oynayabildiği park ayrıca çocukların psikomotor becerilerinin gelişimine katkıda bulunarak, yaratıcılık ve hayal gücünü geliştirmelerine imkan tanıyor.
Engellilerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, engellilere yönelik çok sayıdaki uygulamasıyla Keçiören’in “engelli dostu bir belediye” haline geldiğini kaydetti. Engelli bireylerin sıkıntılarını gidermek için yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Ak, “Engelsiz bir Keçiören için çalışıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımızla engelli vatandaşlarımıza her alanda yardımcı oluyoruz. Engellilerin diğer bireylerle aynı şartlara sahip olmaları için bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Engelsiz Park da bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz önemli projelerimizden birisi” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören’de Engelleri Ortadan Kaldıran Çocuk Parkı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 11 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören’de Engelleri Ortadan Kaldıran Çocuk Parkı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı