ANKARA HABERLERİ

Keçiören’de En Güzel Balkon, Bahçe, Pencere Seçiliyor

IHA
01.08.2015 - 12:43Son Güncelleme :

KEÇİÖREN'DE EN GÜZEL PENCERE, BALKON VE BAHÇE YARIŞMASI DÜZENLENDİ.

IHA

Keçiören’de doğa ve çiçek sevgisini güçlendirmek, yeşille ilgili çalışmalarını ödüllendirmek ve daha güzel bir Keçiören’i birlikte ortaya çıkarmak amacıyla en güzel bahçe-balkon ve pencere yarışması düzenlendi.
Keçiören Belediyesi kişi başına düşen yeşil alan miktarını 2,2 metrekareden 5,5 metrekareye çıkararak daha yeşil bir şehir oluşturma gayretini sürdürüyor.
Dört yıldır yapılan yarışma ile Keçiören’de ikamet eden vatandaşların yeşile karşı duyarlılığı ve doğa sevgisi de pekiştiriliyor. Keçiörenli’ler 1 Ağustos - 31 Ağustos arasında yarışma başvurularını Keçiören Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne şahsen yapabilecekler.
Başvurular neticesinde Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın jüri başkanlığında Keçiören Belediyesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve Peyzaj Mimarlar Odası Ankara Şubesi temsilcilerinden oluşan jürinin değerlendirmesiyle dereceye girenler belirlenecek.
BİRBİRİNDEN CEZBEDİCİ ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULACAK
Değerlendirme sürecinin ardından dereceye girenler 12 Eylül tarihinde Alija İzzetbegoviç Parkı’nda yapılacak törenle ödüllerine kavuşacaklar.
Keçiören’de yaşayan herkesin katılacağı yarışmada "En Güzel Bahçe" kategorisinde birinci olan yarışmacıya 1 adet bambu oturma grubu, ikinci olan yarışmacıya 1 adet aile salıncağı, üçüncü olana ise 1 adet ikili oturma grubu hediye edilecek.
"En Güzel Balkon" kategorisinde 1. olan tekli salıncak, 2. olan sallanan sandalye, 3. olan ise elektrikli semaver ödülünün sahibi olacak.
"En Güzel Pencere" kategorisinde ise 1. olana sallanan sandalye, 2. olana ikili oturma grubu, 3. olana ise elektrikli semaver ödülü verilecek.
Pencere ve balkonların apartmanların şehre bakan yüzü olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Bu yarışmadaki amaçlarımızdan biri pencere ve bahçelerin güzelleştirilmesini teşvik etmektir. Çünkü çiçeklerle süslenen pencereler, bakımlı bahçeler ve renkli balkonlar şehrimizi de güzelleştirecektir, çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamanın ve çevreye duyarlılığımızın bir başka göstergesi de bu yarışma olacaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören’de En Güzel Balkon, Bahçe, Pencere Seçiliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören’de En Güzel Balkon, Bahçe, Pencere Seçiliyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:01
Sayfa Başı