ANKARA HABERLERİ

Keçiören’de Çocukların Atölye Çalışması Başladı

IHA
29.10.2015 - 11:28Son Güncelleme :
Keçiören’de Çocukların Atölye Çalışması Başladı
IHA

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi ve Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği işbirliği ile yürütülen atölye çalışmaları başladı.
Atölye çalışmaları ile 5 -18 yaş arası çocukların eğitimlerine destek olmak, psikolojik danışmanlık ve yönlendirme yapmak, ilgi alanlarını desteklemek, var olan yeteneklerini geliştirmeleri için uygun ortamlar hazırlamak amaçlanıyor.
Yaratıcı Drama Atölyesinde yaşayarak deneyimleme öğretilirken, İlk Sınıfım Atölyesinde çocuklar; kendini ifade edebilme, başkalarını anlama, dil ve iletişim becerilerini arttırma, okulöncesi eğitime hazırlanma konularına adım atıyorlar.
Merak duygularının ve araştırma becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlayan atölyelerde çocuklar eğlenerek öğrenirken, farklı yeteneklerini de keşfediyorlar.
HER YETENEĞE GÖRE BİR ATÖLYE
İlgi gören atölyelerden biri olan Akıl Oyunları ve Robotik Atölyesi ise çocuklara olaylara farklı yorumlar katabilme, süratli düşünebilme, karşılaştığı zorluklarla mücadele edebilme, yenilgiyi hazmedebilme, yaratıcı düşünme becerilerini artırma yetisi kazandırıyor.
Tasarla-Yap-Oyna ve El Sanatları Atölyeleri ise çocukların, el işçiliğini temel alarak yeşil ve doğayı korumalarına ve ahşap setler sayesinde kurgulama yeteneği kazanma, tasarlama-birleştirme, buluşçu yaklaşımlarla çok boyutlu düşünüp uygulama yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.
Evrenin konumu, gezenlerin özelliklerini anlatan Uzay ve Gökbilim Atölyesi de büyük ilgi görüyor.
Ayrıca çocukların farklı kültürleri tanımaları için eğitim veren İngilizce, Almanca, Japonca Dil Atölyeleri de oyunla dil öğrenmelerini sağlıyor. Edebiyat Atölyesiyle çocuklara yazınsal eserleri inceleme, yazarları ve şairlerin hayatlarını araştırma, yazıya giriş, düşünceleri yazıya dökebilme becerisi kazanma, Türkçeyi doğru ve düzgün kullanma, iletişim becerilerinin geliştirilmesiyle kendilerini daha rahat ifade edebilme yetileri kazandırılıyor. Çocuklara diksiyon çalışmaları yaptırılarak kelimeleri doğru telaffuz etmelerine de yardımcı olunuyor.
Ritim Atölyesiyle de çocuklar müziğin temeliyle tanışıp ritmik sayabilme, analitik düşünme, grupla birlikte hareket edebilme becerileri kazanıyorlar.
Atölyeler sayesinde çocuklar renkli ve eğlenceli bir öğrenme süreci geçirecekler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören’de Çocukların Atölye Çalışması Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören’de Çocukların Atölye Çalışması Başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı