ANKARA HABERLERİ

Keçiören Çodam, Çocukları Yeteneklerini Keşfetmeye Davet Ediyor

IHA
30.10.2015 - 12:05Son Güncelleme :
Keçiören Çodam, Çocukları Yeteneklerini Keşfetmeye Davet Ediyor
IHA

Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM) çocukları yeteneklerini keşfetmeye davet ediyor.
Keçiören Belediyesi ÇODAM, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TOBB iş birliği ile 7 Kasım’da yapılacak Yetenek Tespit Sınavı ile çocuklar yeteneklerini görme imkanına kavuşacaklar. İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılacağı sınavın içeriği "Verilen bir konunun hayalden çalışılması’’ olurken, ortaokul 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı sınavın içeriği ise "Hazırlanan kompozisyondan çizim’’ ve "Resim Yetenek Tespit Sınavı" olarak belirlendi.
Sınav sonunda resme yeteneği olanlar için Çocuk Danışma Merkezi ile Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği iş birliği ile ileri resim atölyesi kurulacak. Sınav sonuçlarını TOBB Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Bölükoğlu, TOBB Üniversitesi konuk Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Bünyamin Balamir, Resim Öğretmenleri Bilge Ali Usta ve Seçil Duymaz’dan oluşan jüri değerlendirecek.
Ayrıca sınav sonucunda belirlenen her kategoriden en yüksek puanı alan öğrenciye tuval, şövale ve kitap hediye edilecek. Atölye süresi boyunca yaptıkları çalışmalar yıl sonunda sergilenecek, katılan tüm öğrencilerle müze ziyaretleri gerçekleştirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören Çodam, Çocukları Yeteneklerini Keşfetmeye Davet Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören Çodam, Çocukları Yeteneklerini Keşfetmeye Davet Ediyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı