ANKARA HABERLERİ

Keçiören Belediyesi Sağlıklı Bir Gençlik İçin Seferber Oldu

IHA
26.02.2015 - 11:59Son Güncelleme :

GENÇLER ARASINDA SON YILLARDA ARTAN MADDE BAĞIMLILIĞINA KARŞI MÜCADELEYE KATKIDA BULUNMAK İSTEYEN KEÇİÖREN BELEDİYESİ, GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRMEK AMACIYLA BÜNYESİNDE GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ KURDU.

IHA

Gençler arasında son yıllarda artan madde bağımlılığına karşı mücadeleye katkıda bulunmak isteyen Keçiören Belediyesi, gençleri spora yönlendirmek amacıyla bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü kurdu.
Türkiye’de ilk defa bir belediye bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü kurularak, hem gençliğe yönelik eğitici ve yönlendirici hizmetler sunmak hem de zararlı maddeler ile mücadele etmek için harekete geçildi. Madde bağımlılığı ile mücadele konusunda bir yol haritası belirleyen belediye, özellikle son dönemde artış gösteren bonzai ve uyuşturucu madde kullanımına karşı gençleri korumayı hedefliyor. Liselerde bonzai adı verilen uyuşturucu madde bağımlılığının büyük bir tehdit haline geldiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Bu sorun maalesef ülkemizin kanayan bir yarasıdır. Biz de bağımlılığa karşı mücadelede gençlerden yana tavrımızı koyarak belediye bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü oluşturduk” dedi.
Yetenekleri doğrultusunda gençlerin spora yönlendirildiğini kaydeden Başkan Ak, “Kurduğumuz müdürlüğün asıl amacı belediye ile spor kulüpleri ve idari yöneticiler arasındaki işbirliğini ve koordinasyon hizmetlerini sağlamak, aynı zamanda gençliğe yönelik eğitici ve yönlendirici hizmetlerde bulunarak her türlü zararlı madde ile mücadele faaliyetlerini yürütmektir. Bu kapsamda çeşitli spor alanlarında okul ligleri, yüzme kursları gibi faaliyetler gerçekleştirerek gençlerimizi Bağlum Spor’a yönlendiriyoruz” diye konuştu.
Madde bağımlılığına karşı başlattıkları mücadelede belediyenin bütün imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayan Mustafa Ak, “Bekçilerimiz aracılığı ile parklarda, bahçelerde ve mesire alanlarında görülen, iyi durumda olmadığı anlaşılan çocuklar hemen gerekli birime bildiriliyor. Ayrıca Zabıta Müdürlüğümüz bölgede suç işlenmeye elverişli metruk binaları belirliyor, Fen İşleri Müdürlüğümüz de buraların yıkım işlerini gerçekleştiriyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören Belediyesi Sağlıklı Bir Gençlik İçin Seferber Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören Belediyesi Sağlıklı Bir Gençlik İçin Seferber Oldu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı