ANKARA HABERLERİ

Keçiören Belediyesi Gönüllülük Akademisi Çalışmalara Katılımını Sürdürüyor

IHA
19.10.2015 - 10:32Son Güncelleme :
IHA

Keçiören Belediyesi Gönüllü Akademisi gönüllülük çalışmalarının artması ve desteklenmesi yönündeki çalışmalara katılımını sürdürüyor.
Yerel yönetimlerde gönüllülük anlayışının yaygınlaşmasına dikkat çekmek ve bu konuda atılacak adımlara bir başlangıç olması amacıyla “Yerel Yönetim ve Gönüllülük” konulu eğitim programının 1.si Türkiye Belediyeler Birliği Konferans Salonu’nda yapıldı. Ankara ilçe belediyelerinden uzman ve idarecilerin katıldığı eğitim programında gönüllülük konusunda uzun yıllar çalışmış, alanında uzman eğitimciler çeşitli örneklerle "gönüllülüğü" anlattı.
Yerel yönetimlerden katılımcıların yanı sıra Kızılay, Yeşilay, TEGV, TEMA gibi çeşitli sivil toplum kurumlarının Ankara yöneticilerinin de katıldığı eğitim programında Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Müdürü Hakan Dulkadiroğlu özellikle gençlerin gönüllülük hizmetleri konusunda yerel yönetimler tarafından yönlendirilmesi gerekliliğine dikkat çekti. Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansından katılan Alaattin Sığınç ise Erasmus+ Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programları konusunda dinleyicilere geniş bilgiler vererek gönüllülük konusunda yerel yönetimlerin devlet ve toplum arasındaki bir köprü görevi görerek iletişimi güçlendirmesi gerekliliğinin altını çizdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan katılan Ahmet Cemil Ölçer ise gönüllülüğün psikolojik getirilerine dikkat çekerek uzun vadede toplumsal rehabilitasyonu sağlayabileceği konusunda örnekler verdi. Ulusal Gönüllülük Komitesi Uzmanı Mehmet Altunbaş; teşvik edici bir gönüllülük sistemi uygulamak için gerekli prosedürleri anlatarak gönüllülüğün zamana göre değişmeyen ve süreklilik arz eden bir süreç olduğuna, gönüllülük çalışmaları yapan kurumlar ve gönüllüler arasında karşılıklı yapılabilecek sözleşmelerin uygulanması gerekliliğine dikkat çekti.
Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gönüllü Akademisi ise her bir belediyede gönüllülük çalışmalarına daha çok ağırlık verilmesi ve bu çalışmaları destekleyici birimlerin oluşturulmasını hedefleyen eğitimlerin sürekli olmasını istediklerinin altını çizdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören Belediyesi Gönüllülük Akademisi Çalışmalara Katılımını Sürdürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 10 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören Belediyesi Gönüllülük Akademisi Çalışmalara Katılımını Sürdürüyor haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:21
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:43
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı