Keçili: En büyüktük minicik olduk, şimdi geleceğe bakıyorum

Hürriyet Haber
05 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Şubat 2011 - 10:03

Egebank’a 2000 yılında el konulması operasyonu sırasında 1.5 yıl tutuklu yargılanan reklamcı Nail Keçili, bu davadan beraat etti.

Keçili, aradan geçen süreçte kendi yaşadığı sıkıntıların yanı sıra sahibi olduğu Cen Ajans’ın küçülmek zorunda kaldığına dikkat çekerek, “Yitirdiklerime, geçmişe değil, geleceğe bakıyorum” diye konuştu.
Egebank davasında beraat ettikten sonra yaşadıklarını değerlendiren Keçili, Cen Ajans’ın 1970 yılında kurulduğunu, 2000 yılında 28 ayrı şirketten oluşan bir gruba dönüştüğünü, 2 bin 500 çalışanı ve 800 milyon lira cirosu olduğunu hatırlattı. O tarihlerde Cen Ajans’ın reklam sektöründe yüzde 55’lik pazar payı bulunduğunu söyleyen Keçili, “Türkiye’nin 30 yıl süreyle en büyük reklam ajansı olan ve dünyanın 78’inci büyük ajansı olan Cen Ajans minicik bir ofis oldu” dedi.
Kendi ajansını kurdu
Bugün artık Cen Grubu Şirketleri Onursal Başkanı olan Keçili, 11 yıllık dava sürecinde ‘kaybettiğim değerler’ diyerek, şunları sıraladı: “Uzun yıllar birlikte mutlu ve şerefle çalıştığımız ortağımız Grey, şirketlerimiz içindeki hisselerini tutmasına rağmen Türkiye’de kendi ajansını kurdu. 4 bin 800 talebeyi eğiten ve Türkiye’ye ünlü isimler kazandıran okulumuz Akademi İstanbul kapandı, bursla okuttuğumuz 250’den fazla talebe ortada kaldı. Şirketlerimizin birçoğu kapandı, TMSF gayrimenkulleremizin büyük bir kısmını sattı. Türkiye’de yegane reklam ajansı olarak dizayn edilmiş Tarabya sırtlarındaki binamız açık artırmayla satıldı. Dünyada üst üste ödüller alan matbaamız Stampa’yı da kapatmak zorunda kaldık.”
“Fakat biz bugün yitirdiklerimize ve geçmişe değil, umutla, inançla geleceğe bakıyoruz” diyen Keçili, Cen Ajans’ın müşterilerinden aldığı destekle faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. Keçili, Cen Ajans’ın Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nin tanıtım işlerini üstlendiğini ve Devlet Bakanı Egemen Bağış’a da fahri danışmanlık yaptığını hatırlattı.

Egebank davasında 14 sanık beraat etti

EGEBANK davasında Nail Keçili’nin yanı sıra, Ferhat Yengiloğlu, Murat Yüksel, Ayşe Hande Güven, Ziya Koşay ve Hakkı Cengiz Kırgül, Yalçın Ayaydın, Türker İnanoğlu, Yasin Kadri Ekinci, Nevzat Ak, Aziz Başkurt Okaygün, Ali Cüneyt Ortan, Ufuk Akalın ve Ali Fuat Yener’in “Dolandırcılık”, “Zimmet” ve “Zimmet suçuna iştirak etmek” suçlarının sanıklar tarafından işlendiği sabit görülemediğinden beraatlerine karar verildi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı