Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Keçi boynuzu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Yiyenler bilir, keçiboynuzu diye et mi, balık mı bilmediğim bir şey var. 10 kilo yersin, 10 gram tat alamazsın. Dün akşamki oyun aynen öyle. 10 gün, 10 gece oynasan lezzet alacak tarafı yoktu. Tatsız, tuzsuz bir oyun. Lezzet alan varsa parmak kaldırsın.

Her iki taraf da dün akşamki oyundan galip de çıkabilirdi. Nihat'ın vurduğu mükemmel goller, Beşiktaş'ı öne çıkardı. Gene tekrar edeyim; ne Beşiktaş, ne de Kocaeli, ‘‘Bu maçın galibi benim’’ diye sahaya hiçbir şey taşıyamadı. Tabii ki ben, hangi maç olursa olsun Beşiktaş gözü olarak seyrediyorum. Beşiktaş'ın kalesindeki genç çocuk, oynadığı ilk ciddi maçta, ‘‘Ben iyi kaleci olacağım’’ sinyalleri verdi. İlk önce fevkalade dikkatli.. Hep oyunun içinde... Bu, bir kaleci için büyük avantaj. Ekrem bu işi ciddiye alsın, Beşiktaş da iyi bir kaleci kazansın istiyorum.

Ali Eren'e ufak ufak kanım ısınıyor. Çok iştahlı futbol oynuyor. Hiçbir pozisyonda ne kafasını, ne ayağını, ‘‘Bana birşey olur’’ diye esirgemiyor. Yanındaki arkadaşlarının hatalarını, kapatayım diye çok fedakar oynuyor. Tabii ki bu görüntüsü, Beşiktaş'ın defans zaafındaki çarelerden biri oluyor. Del Solar oynadığı topu kendisine çok yakıştıran bir futbolcu. Daha Türkçe'si şık oynuyor. Ama bana daha fazlasını verecek de, esirgiyor gibi geliyor. Sellami yine iddia ettiğim gibi hiç hata yapmadan top oynayacak bir adam. Katkısı az olur diye düşünüyorum. Bundan da vazgeçmeyeceğim. Rahim'in de profesyoneliğine şapka çıkarıyorum. Adama ‘‘Oyna’’ diyorsun oynuyor. ‘‘Kulübede otur’’ diyorsun, paşa paşa oturuyor. Üç gün sonra da ‘‘Yoksun’’ diyorsun, çıkıp tribünde oturuyor. Dün akşam da forma veriyorsun, hiçbir kırgınlığı yok. Aferin Rahim... Senin gibi futbolcular çoğaldıkça Türk futbolu da bir adım öne gidecek.

İki çift lafım Toshack'a... Yahu bu Nihat'ı kenarda unutma. Adam ayağına çok çabuk, bir de senin takımında topa çabuk vuran tek adam. Sen yarattın, kaybı da senden gelmesin. Beşiktaş zor bir deplasmandan geçti, istediğini de aldı. Alınan puana laf etmek mümkün değil. Oynanan topa sitemim oldu.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler