« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Keçeli'den hakemlere tepki

Yıllardır futbol oynadığını belirten tecrübeli futbolcu, "Yıllardır Fenerbahçe aleyhine düdük çalan hakem görmedim" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bursasporlu futbolcular Mustafa Keçeli ve Kenny Miller Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Sözü ilk alan deneyimli futbolcu Mustafa Keçeli, hakemlerle ilgili yöneltilen soruya ilginç cevaplar verdi. Yıllardır hakemlerin Kadıköy'de Fenerbahçe aleyhine düdük çalamadığını ifade eden Mustafa, "Kadiköy'de bir tane Fenerbahçe aleyhine çalan hakem görmedim. İnönü'de, Sami Yen'de vardı. Ama Kadıköy'de yok. Korkuyorlar mı nedir anlamıyorum. Fenerbahçe'nin inanılmaz bir şekilde rahatlığı var. Bunun sebebi belki Aziz Yıldırım, belki de taraftar, ama inanılmaz lobisi var. Yıllardır ne penaltı, ne kart gördüm. Geçen seneki kupa maçımızda golümüz yendi. Basında da çıkmıyor, kimse tek satır yazamıyor. Bunun dışında hakemler iyi niyetliler, eskiye nazaran iyiler" diye konuştu.

"ANTEP MAÇI ZOR GEÇECEK"

Her maçın zor olduğunu ve hafta sonu kendi sahalarında oynayacakları Gaziantepspor maçının da zor geçeceğini ifade eden Keçeli, "Bizim takımımızın kalitesi var. 4 maçtır çok iyi oynamıyoruz belki, ama yenilmedik. Gaziantepspor maçına yaptığımız hatalardan ders alarak çıkacağız. İnşallah yeneriz" şeklinde konuştu.

"TAKIM KALABALIKLAŞTI"

Devre arasında yapılan takviyelerle takımın kalabalıklaştığını ve bazı isimlerin kadroya bile giremediğini ifade eden Keçeli, "Yeni gelen oyuncular kaliteli isimler. Yaptıkları ortada. Kadroya alıp almamak hocanın kararıdır. Ama lig uzun. Forma rekabeti olacak. Bu bizim için daha iyi bir durum. Oyuncuların hırsı artıyor" dedi.

"AGRASİFLEŞMEMİZ LAZIM"

İyi bir kadroya sahip olduklarını ancak daha agrasif oynamaları gerektiğini belirten Mustafa Keçeli, "Yarışın içindeyiz. Ama daha da hissettirmemiz gerekiyor. Bence bu ligde en iyi takım kadrosuna sanip takım biziz. Rotasyon olduğu zaman bile çok iyi oyuncularımız var. Lig çok farklı 2 maç kaybettiğiniz zaman gerileyebiliyorsunuz. İlk yarı çok maç oynadık şu anda daha rahatız. Bir kaç hafta sonra normale döneriz daha iyi olacağımızı söyleyebilirim. Artık sadece lig var" diye konuştu.

MİLLER: "BURSASPOR BENİM İÇİN ŞANS"

Bursaspor'un yıldız golcüsü Kenny Miller da takımıyla ve İskoçya basının yazdığı haberlerle ilgili yöneltilen soruları yanıtladı. Türkiye liginin İskoç liginden farklı olduğu, daha hırslı bir lig olduğunu belirten Miller, takıma gelmeden önce de Bursaspor'u takip ettiğini, geldiğinde de ne kadar büyük bir takımla anlaştığını öğrendiğini söyledi.

"Bursaspor'u para için tercih etti" yönünde çıkan haberlerle ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Miller, "İskoçya'daki gazeteler devamlı yazacak birşeyler arıyorlar. Negatif düşünüyorlar benim ilk olarak Bursa'ya tercihim kontratımın yenilenmeyeceği içindi. Bursaspor'un tekrar bir şans olduğunu düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi'nde tekrar boy göstermek için tercih ettim. Kariyerimi bir pozitif daha eklemek istiyorum. Kesinlikle para ile ilgili bir tercihim yok" dedi.

Hakemlerin işlerinin zor olduğunu ve dünyanın her yerinde hata yapabildiklerini vurgulayan Miller, "Ben maçı izledim tekrar penaltı olacağını düsünmedim. Çok rahat attı kendini. Umarım sezon sonunda bu kaybettiğimiz 2 puan bizi şampiyonluk yolunda etkilemez" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, 'Bursaspor'da eksiklik görüyor musun?' yönündeki sorusunu yanıtlayan yıldız futbolcu şunları söyledi:

"Her takımda eksikler vardır, bizde de var. Belki hocamıza göre eksikler olabilir. Her maçın startejisi değisiktir. Hoca karar verir. Çok iyi bir takıma sahibiz. 11'de de olsak, yedekte olsak görev alan her futbolcu bunun altından kalkabilecek durumda. Böyle bir takımda olduğum için mutluyum."


Bunları da Beğenebilirsiniz