AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

Keçe tablolar sergisi açıldı

DHA
26.03.2016 - 11:21Son Güncelleme :
DHA

 

AFYONKARAHİSAR, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'da halk masallarının anlatıldığı keçe tablolar sergisi açıldı.
Afyonkarahisar Yerel Tarih Araştırmaları Merkezi'nde (AYTAM), halk masallarının keçe ile anlatıldığı tablolar sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışına, Vali Yardımcısı Kamil Kıçıroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Veli Cengiz ile çok sayıda davetlinin katıldı.
Sergi hakkında bilgi veren AYTAM Yürütme Kurulu Üyesi ve Topakev Sanat Grubu üyesi Gülenay Yalçınkaya, "Sergimizde Dipsiz Kuyu Zümrüdü Anka, Keloğlan ile Hamamcı, Hibari, Tilki ile Kedi, Keloğlan ile Tilki, Ayağına Diken Batan Horoz, Tuz Kadar Sevgi, Üç Turunçlar, Ese ile Köse, Keloğlan ile Dev adlı masallarımıza yer verdik" dedi.
Sergide Gülenay Yalçınkaya, Ülkü Küçükkurt, Belkıs Özkara, Dilek Lökçü Yılmaz, Şükran Ercan, Zeynep Gürman, Zuhal Selek, Kübra Şensoy ve Havva Emeksiz'in eserleri bulunuyor.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyonkarahisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyonkarahisar ilinden Keçe tablolar sergisi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçe tablolar sergisi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı