Kebaptan matkap ucu çıktı

Halil YETKİNLİOĞLU/LONDRA
07.01.2015 - 09:15 | Son Güncelleme: 07.01.2015 - 10:32

Londra’da bir kebapçının sattığı kebap içinde ortalama 8 cm uzunluğunda matkap ucu çıktı. İşyeri sahibine 8 bin sterline yakın ceza kesildi.

Olayla ilgili açıklama yapan bölgenin Türk kökenli Belediye Meclis Üyesi Osman Derviş, kebabı yiyen müşterinin ciddi bir yara almamasının mucize olduğunu belirterek, “Bu tür ihmali ciddiye almak zorundayız. İşverenin yaptığı, iş yeri kurallarını ciddi şekilde çiğnemektir” diye konuştu.

Kebaptan matkap ucu çıktı

‘CEZASIZ KALAMAZ’

Londra’nın doğusunda Hornchuch semtinde meydana gelen olayla ilgili bilgi veren Havering Kebaptan matkap ucu çıktıBelediyesi Meclis Üyesi Osman Derviş, “Bu tür ihmaller cezasız kalamaz” diyerek, kurallara uymayanları uyardı.

Havering Belediyesi'ne iki dönemdir Meclis Üyesi seçilen 26 yaşındaki Derviş, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, “Kebabı çok severim. Bu işyerinden kebap alan kişi, etin içinden çıkan 8 cm matkap ucunu şans eseri ısırmakla beraber dişlerini kırmamış, yutmamış. Herhangi bir yara almamış. Allah, korumuş. Ancak işyeri sahibi ciddi şekilde yasa ve kuralları çiğnemiştir. Bu tür ihmalleri tolere edemeyiz. Belediye olarak her türlü tedbiri almakla yükümlüyüz” diye konuştu.

Muhafazakar Parti’den Havering Belediyesi’nde üst üste Meclis Üyesi seçilen Derviş, ilk seçiminde İngiltere’de bu göreve gelen ‘en genç’ Türk asıllı kişiydi.

Kebaptan matkap ucu çıktı

MAHKEMEYE GİTTİ

Olay, Hornchurch’de Nehmatullah Jamalzadah adlı kişiye ait Top Kebab/Pizza Salonu’nda meydana geldi. Buradan kebap alan bir müşteri, etin içinde 8 cm yakın matkap ucunu ısırdı. Dişine takılan demir parçası üzerine, müşteri kebabın içinden madeni ucu çıkardı. Dişlerine veya ağzına yara almayan müşteri, defalarca restorana giderek şikayetçi oldu. İşyeri, defalarca durumu anlatmasına rağmen, müşteriye herhangi bir yanıt vermedi. Bunun üzerine adı açıklanmayan müşteri, işyeri sahibini mahkemeye verdi. Kebap dükkanında yapılan incelemede, belediye memurları dükkanda, inşaat malzemeleri, vidalar, tornavidalar buldu. Etrafa yayılan inşaat malzemeleri dışında, yiyecek bölümüne yakın çekmecelerde de tornavida, vida, matkap uçları bulundu.
Mahkeme, işyeri sahibini 6 bin sterlin ceza, mahkeme masrafı ve müşterinin masrafları olarak toplamda 7 bin 726 sterlin cezalandırdı.

Kebaptan matkap ucu çıktı

Olayın meydana geldiği Havering bölgesinin Türk kökenli Belediye Meclis Üyesi Osman Derviş.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı