KDV inince nefes aldık, devam etsin istiyoruz

Hürriyet Haber
12.06.2017 - 23:21 | Son Güncelleme:

TÜRKİYE Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın,  son yıllarda yılsonu hedeflerini istenilen seviyeye getiremeyen mobilya sektörünün yüzde 18’den yüzde 8’e çekilen KDV düzenlemesi sayesinde satışlarını arttırdığını söyledi. Düzenleme sayesinde son 4 ayda mobilya markaların cirolarını yüzde 30-70 arttırdığını söyleyen Öztaşkın, “Sektörün yüzde 80’ini oluşturan markalı mobilya satıcıları, satış rakamlarından çok memnun” dedi.

Sektörde uzun süredir tartışma konusu olan ‘aynı günlerde iki fuar’ sorununu da büyük ölçüde aştıklarını söyleyen Başkan Öztaşkın bu konuda da şu bilgileri aktardı: “MOSDER olarak 12 yıldır düzenlediğimiz fuarı bu yıl 7-12 Kasım 2017 tarihlerinde CNR Expo’da Furniture İstanbul adı altında düzenleyeceğiz.

CNR bizim için yuvaya dönüş oldu. Ben başkan seçilince tabanın sesini dinledik onlar zaten iki fuarın birleşmesini istiyordu. Biz birleşmeye sıcak bakıyoruz belki seneye birleşiriz belki de biri kasım biri ocakta iki fuar olarak da devam edilebilir.”

Etiketler: KDV , gazetehaberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı