KARABÜK HABERLERİ

KBÜ Rektörü Polat’a Ziyaret

IHA
16.10.2015 - 19:10Son Güncelleme : 16.10.2015 - 19:11

AZERBAYCAN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ EĞİTİM MÜŞAVİRİ DOÇ. DR. NECİBE NESİBOVA KBÜ REKTÖRÜ PROF. DR. REFİK POLAT'I ZİYARET ETTİ.

IHA

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’nın, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti.
Ziyarette, Azerbaycan’dan gelen öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgilenmek ve problemlerin çözümünde yardımcı olmak için üniversiteleri gezen Nesibova’nın, başta Azerbaycan uyruklu öğrenciler olmak üzere tüm öğrencilerin sorunlarının çözümünde göstermiş olduğu ilgiden dolayı Polat’a teşekkür etti.
Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, üniversite ziyaretlerinde öğrencilerin kendisine ilettiği en büyük sorunun barınma problemi olduğunu ifade ederek, "Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün üniversitelerinde öğrencilerimizin sayısı günden güne artmaktadır. Bunun en büyük sebebi de bizim gerçekten de ulu önderimizin dediği gibi ‘Bir Milletin İki Devlet Olmasından İleri gelir’ yani bizim çocuklarımız aynı milletin çocuklarıdır. Ailelerimiz çocuklarını eğitim görmek üzere Türkiye’ye gönül rahatlığı içerisinde göndermektedirler. Öğrencilerimize burada sahip çıkan insanlara hiçbir resmi görevi olmayan, sadece içinden gelen bir sevgiyle öğrencilerimizi kendi evladı gibi görüp onlara yardım eden Türkiyeli kardeşlerimize teşekkür ederim. Karabük Üniversitesi mekan ve insanlık olarak çok güzel, emeği geçenlere teşekkür ederim." dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’ya üniversite ve üniversitede öğrenim gören Azerbaycan uyruklu öğrenciler hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Refik Polat ise, “50 bine yakın öğrenci sayısına sahip olan Karabük Üniversitesi’nde 171’i Azerbaycan uyruklu olmak üzere toplam bin 14 yabancı uyruklu öğrenci eğitim öğretim görmektedir. Azerbaycan ile Türkiye tarihi dostluğu olan kardeş ülkedir. Bizler öğrencilerimiz arasında asla ayrım yapmıyoruz, tüm öğrencilerimiz ailelerinin bizlere birer emanetidir. Yabancı uyruklu öğrencilerimizin Üniversitemizde ve Karabük’te kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için her türlü kolaylığı sağlıyoruz.” dedi.
Ziyaret sonrası Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, üniversite öğrenimlerine devam eden Azerbaycan uyruklu öğrencilerle Hamit Çepni Konferans Salonu’nda bir araya geldi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden KBÜ Rektörü Polat’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 19 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KBÜ Rektörü Polat’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
  KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:31
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   18:52
  • Yatsı
   20:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı