KARABÜK HABERLERİ

KBÜ’de Rektörlük Yarışı

IHA
26.02.2015 - 18:39Son Güncelleme :

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. BURHANETTİN UYSAL’IN AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN GÖREVİNDEN İSTİFA ETMESİNİN ARDINDAN REKTÖR ADAYLARININ BELİRLENMESİ İÇİN YAPILAN SEÇİMLER SONUÇLANDI.

IHA

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın AK Parti Karabük Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından rektör adaylarının belirlenmesi için yapılan seçimler sonuçlandı.
Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda yapılan seçimlere Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Güneş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Tekin, Rektör Adayları ve Akademisyenler katıldı.
Seçimden önce konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Güneş, “ Prof. Dr. Burhanettin Uysal hocamızın milletvekilliği aday adayı olmasından dolayı istifa etmesiyle boşalan rektörlük koltuğuna yeni adayı seçmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın istifasından sonra 11 Şubat itibarı ile Rektör Vekili olarak atandım o günden bu güne 15 günlük bir süre geçti. Bu süre içinde YÖK tarafından rektör adaylarının belirlenmesine yönelik takvim belirlendi. Adaylık sürecinde çok değerli hocalarımızın çok samimi sağduyulu çok anlayışlı bir şekilde bu sürece dahil olduklarını ve birbirlerinin odalarına giderek tokalaştığını gördüm. Sonuçta hepimiz bu camianın birer neferiyiz. Hepiniz bu kurumun bırakıldığı yerden daha ileriye götürmek için çaba içinde olacağından hiç şüphem yok. Rektör adaylarımızın bu süre içinde göstermiş olduğu sağduyulu, onurlu, demokratik davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu gün kurumumuz için önemli bir karar aşamasındayız. Birazdan rektörlük seçimimiz başlayacak. Öğretim Üyesi arkadaşlarımız bunda sonraki 4 yıllık Rektörü belirlemek üzere sandığa gidecekler. Ben üniversitemiz adına en hayırlı kararı vereceklerine bütün kalbi duygularımla inanıyorum. Burada son derece demokratik bir seçim olacak herhangi bir karışıklığa mahal vermeden bu süreci tamamlayıp inşallah önümüzdeki 20 gün içinde süreç tamamlanacak bizde emaneti sahibine teslim edeceğiz. Kim seçilirse seçilsin bu kuruma çok büyük artılar katacağına gönülden inanıyorum. Tüm adaylara başarılar diliyorum” dedi.
Üniversitede görevli 65 Profesör Doktor, 74 Doçent Doktor, 269 Yardımcı Doçent Doktor olmak üzere 408 Öğretim üyesinden 387 Öğretim üyesi oy kullandı.
Sandıkların açılmasının ardından yapılan sayım sonucunda Prof. Dr. Refik Polat 175, Prof. Dr. Mustafa Boz 144, Prof. Dr. Ahmet Gürbüz 22 oyla ilk üç sırayı alırken, Prof. Dr. Mustafa Yaşar 21,
Prof. Dr. Seyfullah Kara 12, Prof. Dr. Dursun Taşçı 3 ve Prof. Dr. Hakkı Zeki Büyükyıldız ise 2 oy aldı. Seçimde, 7 oy boş 1 oy geçersiz sayıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden KBÜ’de Rektörlük Yarışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 18 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KBÜ’de Rektörlük Yarışı haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
  KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:48
  • Guneş
   07:34
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:19
  • Akşam
   17:36
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı