GeriFutbol Kazım'ın fotoğrafı da sözleri de değişmedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kazım'ın fotoğrafı da sözleri de değişmedi

Kazım'ın fotoğrafı da sözleri de değişmedi
refid:16687819 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçeliler onu çok sevdi… Yeri geldi nefret etti… Takım arkadaşlarıyla kavga etti… Hakemlerle didişti… En kritik maçlarda takımını yalnız bıraktı… Bazı maçlarda Fenerbahçe’yi ipten aldı… Skandallarla gündemden düşmedi… Davranışlarıyla, futbolculuğuyla bir türlü istikrarı yakalayamayan Colin Kazım sözleriyle nihayet istikrarı yakaladı. Kazım, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarına 3.5 sene arayla da olsa aynı cümlelerle seslendi.

PAZARLIK BİLE YAPMADI 

ULTRASLAN'DAN SERT TEPKİ

KAZIM İLK KEZ KONUŞTU

POLAT: HAGI İSTEDİ ALDIK

Tarih 15 Haziran 2007… Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Vedat Olcay ve Asbaşkan Neşet Yalçın, Sheffield United’dan transfer ettikleri çiçeği burnunda yıldız Colin Kazım’ı basına tanıtıyordu. Her halinden heyecanlı olduğu görülen Colin Kazım, Fenerbahçe taraftarlarına şu sözlerle seslendi:

“Türkiye’nin en büyük kulübüne geldiğim için çok mutluyum. Burada büyük işler yapacağım. Bir an önce oynamak ve bu sahada futbol oynamak için heyecanlanıyorum. Kulübün daha büyük amaçları olduğunu biliyorum. İnşallah bu amaçları hep beraber gerçekleştireceğiz.”

Aradan 3.5 sene geçti. Colin Kazım, bu 3.5 sene içinde bir çok zafer yaşadı. Çoğu zaman disiplinsiz davranışları nedeniyle çıkan olaylarla, zaman zaman da skandallarla gündeme geldi. 4 Ocak 2011’de Fenerbahçe kulübüyle sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.

Ve tarih 05 Ocak 2011’e geldiğinde, sözleşmesini fesheden Colin Kazım Florya’nın yolunu tuttu. Sarı kırmızılı kulüple 3.5 yıllık sözleşmeye imza attı. İmzanın ardından soluğu Galatasaray’ın Antalya kampında aldı ve Galatasaraylı taraftarlara şu sözlerle seslendi:

 “Çok önemli bir kulübe geldiğimin farkındayım. Şu anda tek konsantre olduğum; bu takımın başarısı ve Colin Kazım'ın Galatasaray formasıyla ne yapacağı. Bunu da herkes görecek zaten. Tek istediğim şey bir an önce takımda oynamaya başlamak, bir an önce antrenmanlara katılmak. Galatasaray şu anda içinde bulunduğu durumu hak etmiyor. Benim de yardımımla mutlaka daha iyi yerlere gelecektir.”

Futbolculuğuyla, tavırlarıyla bir türlü istikrar yakalayamayan Colin Kazım, sözlerine bakılırsa bir tek bu konuda istikrarı yakaladığı görünüyor.

kataer@hurriyet.com.tr

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle