Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kazım'a milli destek

Galatasaray'da Colin Kazım'ın transferi tartışılmaya devam ediyor.

KADİR ÇETİNÇALI ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı takım taraftarlarının olumsuz tepki gösterdiği bu transferin perde arkasında ise "milli" hocaların desteği yatıyor. Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi transfer listesini yönetime sunduğunda Kazım ismi tartışılmaya başlamıştı. Ancak Hagi önce Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink ile görüşüp Kazım hakıkkında bilgi aldı. Hollandalı hoca Kazım için "Güçlü ve yetenekli. Antrenmanlarda en fazla çalışanların başında gelir. Oyun taktik ve disiplinine uyum gösteren oyuncularımın başında geliyor. Milli Takım'da disiplinsiz bir durumu olmadı. Bize hiç sorun çıkarmadı" yorumunu yaptı.

Hiddink'in yardımcısı Oğuz Çetin'de Hagi ile yaptığı konuşmada Kazım için son derece olumlu konuştu. Hagi ardından Türkiye'de en fazla güvendiği kişi olan Fatih Terim ile de Kazım'ı konuştu. Milli Takımın eski teknik patronu Kazım için "Hiç düşünme Ciga problemli bir oyuncu değil. O'nu anlamak gerek. Sevgi ile yaklaş O'na güvendiğini hissettir. Göreceksin ortama uyar ve disiplinli davranır. Futbolcu olarak Galatasaray'a fayda sağlar. Milli Takım'da her zaman yürekten oynadı. Rakip savunmalar için zor bir adam, kesinlikle transferini düşünmeden gerçekleştir" yorumunu yapması Hagi'yi rahatlattı ve böylece Kazım'ın transferi kesinlik kazandı.

PİNO ANTRENMANA ÇIKTI

Galatasaray'ın Antalya kampına Kolombiyalı oyuncusu Juan Paplo Pino'da katıldı. Kampa 3 gün geç gelen Pino'ya para cezası verilmesi kesinlik kazandı. Sarı kırmızılı ekibin sabah yaptığı antrenmanda ise tekniik direktör Hagi, oyuncularına saha yerleşim ve oyun kurma pratiğine dayalı taktik antrenman yaptırdı. Sezonun ilk yarısında özellikle savunmadan topla çıkarken zorlanan Sarı kırmızılı takımın bu dezavantajını ortadan kaldırmak isteyen Hagi, Antalya kampında saha içi taktik yerleşimine ve yapılanmaya büyük önem verdiği dikkati çekiyor. Antrenmanın ikinci bölümünde ise şut çalışması yapıldı. Şut çalışmasında uzun süre gol yemeyen kaleci Aykut Erçetin, gol atamayan arkadaşlarını kızdırarak antrenmanın havasını renklendirdi. Bunun üzerine Hagi de Aykut'un koruduğu kaleye şut atmaya başladı. Futbolu bırakalı 10 yıl olan Hagi'nin bütün oyuncularından daha iyi topa vurduğu gözlendi. Bu arada hafif sakatlıkları bulunan Hakan Balta ve Anıl koşu çalışması yaptı. Antrenmanın bir bölümünde ise motorlu planör ile antrenman sahasında uçan planör pilotu uzun süre çalışmayı havadan izledi. Planörün fazla gürültü çıkarması üzerine Hagi, antrenmanı durdurup, planör pilotuna bağırdı ve planör antrenman sahasından uzaklaştı.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler