« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kazım'a kelepçe taktılar

Milli futbolcunun, G.Saray’la yaptığı sözleşme, ağır yaptırımlar içeriyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı yöneticilerin görüştüğü Rodney Richards da oğluna kefil oldu.

Colin Kazım sözleşmesine konulan 15 maddeden herhangi birini ihlal etmesi durumunda, önce para cezasına çarptırılacak. Üçüncü ihlalde sarı kırmızılı kulübe sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkı doğacak.

F.BAHÇE’nin disiplinsiz davranışları nedeniyle serbest bıraktığı Colin Kazım, önceki gün sözleşme imzaladığı G.Saray’da rahat hareket edemeyecek. Sarı kırmızılılar, 3.5 yıllığına renklerine bağladıkları milli futbolcuyla öyle bir sözleşme imzaladılar ki... Kazım, sözleşmesine konulan 15 maddeden herhangi birini ihlal etmesi durumunda önce para cezasına çarptırılacak. Üç ve daha fazla ihlalde ise sarı kırmızılı kulübe sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkı doğacak.
Ezeli rakibinin problemli futbolcusunu kadrosuna katarak büyük bir risk alan sarı kırmızılılar, başlangıçta işi sağlama aldı. Milli futbolcuya imzalatılan 15 maddelik sözleşmede disiplin talimatlarını kapsayan özel maddeler yer alıyor. G.Saray Yönetimi’ne, “Yakında baba olacağım. Artık akıllandım. Sadece futboluma konsantre olacağım” diyerek söz veren Kazım, özel maddeleri kapsayan sözleşmeyle sözünü tescillemiş oldu.
Babası ile de görüştüler
Galatasaray Yönetimi,  kasko gibi sözleşmeyi imzalattığı Kazım’dan söz almadan önce, milli futbolcunun babası Rodney Richards’la da bir görüşme yaptı. Baba Richards’ın sarı kırmızılılara, “Oğlum aynı hataları tekrarlamayacak” diyerek kefil olduğu öğrenildi.
G.Saray Sportif Direktörü Adnan Sezgin ile yöneticilerin birlikte hazırladığı 15 maddelik özel sözleşmede yok yok...

İşte o özel sözleşmede yer alan maddelerden bazıları...

-  Gece hayatına dikkat edecek. Tasvip edilmeyen hareketlerden kaçınacak.
-  Magazin basınına konu olmayacak, görüntü vermeyecek.
-  İdmanları kesinlikle aksatmayacak.
-  Yurt dışına çıktığı zaman Türkiye’ye zamanında dönecek.
-  Teknik direktöre karşı saygılı olacak.
-  Takımda huzursuzluk yaratacak hiçbir olaya karışmayacak.
-  Geçmişi ve F.Bahçe’de yaşananlar hakkında konuşmayacak.
-  Özel hayatında çalkantılı günler geçirse bile ceza alacak.
-  Florya’ya yakın bir evde oturacak. Yaşantısı gözaltına alınacak.
-  Kulübü küçük düşürücü hareketlerde bulunmayacak.
-  Gereksiz sarı karta 5 bin Euro, kırmızı karta 10 bin Euro ceza ödeyecek.

Yetki ve sorumluluk Hagi’nin

GALATASARAY Kulübü Başkanı Adnan Polat, taraftarların tepkiyle karşıladığı Colin Kazım transferinde topu teknik direktör Gheorghe Hagi’ye attı. Türk Telekom Arena’nın Seyrantepe metro bağlantısında gerçekleştirilen incelemeler sırasında soruları yanıtlayan Polat,  “Kazım transferini Hagi istedi. Gheorghe Hagi’nin seçtiği ve beğendiği futbolcuların transferini, ekonomik şartlarımız uygun olursa yapıyoruz. Şu anda yetki ve sorumluluk kendisindedir” dedi.

Kazım’ı hırsına güvenerek istedim

Rumen hoca,  “Kazım takımımıza büyük katkı yapacak bir oyuncuydu. Ben şu anki arzusuna, hırsına güvenerek onu istedim. Ofansif yönde bize önemli katkı yapacağını düşünüyorum” dedi.

GALATASARAY Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, transferi tartışmalara neden olan Colin Kazım’ın transferini kendisinin istediğini söyledi. Dün sabah Antalya’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rumen hoca, “Kazım, takımımıza büyük katkı yapacak bir oyuncuydu. Ben şu anki arzusuna, hırsına güvenerek onu istedim. Özellikle ofansif yönde bize önemli katkı yapacağını düşünüyorum. Tabii ki biraz sabretmemiz gerekiyor. Ancak kısa sürede uyum sağlayarak takımıma katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
Kampa geç katıldığı için Pino’ya kızgın olduğunu belirten Hagi, “Insua’ya da kızgınım” derken,  “Misimovic konusu benim için kapandı” yorumunu yaptı.

Artık akıllandım

Evet, hatalarım oldu. Ancak gerekli dersleri aldım. Yakında baba olacağım. Artık farklı bir Kazım var. Hayatımda bir sayfayı kapattım, yeni sayfa açıyorum.

GALATASARAY’ın yeni transferi Colin Kazım, hayatında yeni bir sayfa açtığını ve kendisine güvenenleri mahçup etmeyeceğini söyledi. Antalya kampında “Türk Telekom Kamp Günlüğü” programında GS TV’nin canlı yayınına konuk olan milli futbolcu, şu mesajları verdi:
“Ben Türkiye’ye geldiğimde henüz 19 yaşında idim. Evet hatalar yaptım. Ancak hatalarımdan farklı dersler edindim. Artık olgunlaştım. Taraftarın tepkisini de anlıyorum. Onlara geçmişimden dolayı hak da veriyorum. Ancak şunu bilsinler; o Kazım artık yok. Doğacak bir bebeğim var. Yakında baba olacağım. Neler yapabileceğimi herkes görecek. Kendimi senelerdir G.Saray forması giyiyor gibi hissettim. Hem takım anlamında hem de hayat anlamında yepyeni bir sayfa açıyorum. Hocalarımız, taraftarımız ve bana güvenen yöneticilerin güvenlerini boşa çıkarmayacağım.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz