« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kazım’a ne lazım?

8JK…

saksu@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

8taşı yenmeye gidiyoruz…
Türk hakemleri yetersiz…
Hakemler İngilizce bilmiyor, bu yüzden beni anlamıyorlar…
Avrupa’da neden Türk hakem yok?
Bütün bu yazdıklarım gazetelerden derlediğim başlıklar değil, 8(!)JK gazisi Kazım Kazım’ın son zamanların moda paylaşım sitesi Twitter’daki kişisel sayfasından yaptığım alıntılar… Yani bir futbolcunun ayaklarının değil çenesinin çalışmasının kanıtları…

SEYCAN AKSU YAZIYOR


 
Şimdi Kazım bir süreliğine size lazımdır diyerek O’nu burada bırakayım ve Amerika’dan bir olay aktarayım;  Texas Tech Amerikan futbol takımı hocası oyuncularına Twitter yasağı getirmiş. Nedeni ise soyunma odasında bir oyuncusunun kendisini bu yolla eleştirmesi. Hoca haklı mı? Haklı… Çünkü iş başka, bambaşka… Yoldan geçen adam gibi davranamazsınız!

Ancak orada yaşanılan olay bizdeki kadar sansasyonel değil. Çünkü önemli bir derbi öncesi, profesyonel(!) bir oyuncu tarafından karşı takım en hassas noktasından vurulmuyor, aşağılanmıyor. Neyse olan oldu, bu konu hakkında her şey konuşuldu ve sahaya kimin gömüldüğü de görüldü.

 Ben derbinin ardından bu Kazımcığın bırakın Twitter’a girmesini, sokağa bile çıkmasını düşünmüyorken adam bu sefer de hakemlere salladı. Yahu bir sus be adam. Azıcık profesyonel ol bu işlere bulaşma. Hele hele Türkiye gibi bir ülkede Avrupa kıyaslamalarına asla girme.  Yani topunu oyna sadece. Senden ne takımın ne de taraftarın başka bir şey istemiyor. Büyük lokma ye büyük söz etme.

Sonra adama böyle sorarlar “sana ne lazım?”diye…  Nasıl olsa geyik yapıyoruz değil mi?


Bunları da Beğenebilirsiniz