ANKARA HABERLERİ

Kazı sezonu başlıyor

Hürriyet Haber
27.03.2016 - 15:06Son Güncelleme :

AYKOME’nin aldığı kararla kazı sezonu 1 Nisan’da başlayacak. AYKOME’nin gezici ekipleri, kentte ‘ruhsatsız’ kazı yapılmasına izin vermeyecek.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME), 2016 yılı kaza sezonunun 1 Nisan itibarıyla başlaması yönünde karar aldı. AYKOME ekiplerinin, gezici ekiplerle yapacağı denetimlerle, kentte ‘ruhsatsız’ kazı yapılmasına izin vermeyeceklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, kazı sezonunun 31 Ekim’de sona ereceğini söyledi. Üçpınar, “Altyapı kuruluşları, kazı ruhsatında belirtilen sürede kazı çalışmalarını yapacak” uyarısında bulundu. AYKOME’nin, kazı sezonu kapandıktan sonra ancak acil durumlarda ve arızalarda kazı yapılmasına izin verebildiğini belirten Üçpınar, kaçak kazıların önüne geçebilmek için vatandaşların da duyarlı olması gerektiğini ifade etti. Üçpınar, Ankaralıların şikayetlerini, ALO 153 Mavi Masa hattına bildirebileceklerini söyledi. AYKOME Genel Kurulu’na, ilçe belediye temsilcileri, altyapı kuruluşları ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katılıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kazı sezonu başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 15 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kazı sezonu başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı