Kazdığı kuyuya düştü!

Hürriyet Haber
07 Eylül 2014 - 15:32Son Güncelleme : 07 Eylül 2014 - 15:35

Kadro dışı kaldıktan sonra kulüpten tazminat almak isteyen Eboue, 6 aylık parasının tamamını menajerine vermek zorunda kalabilir.

TAZMİNAT peşinde koşarken yılı ‘sıfır’ gelirle kapatacak. Kadro dışı kaldıktan sonra Galatasaray’dan tazminat almak adına kendisine gelen 2 teklifi reddeden Eboue, pişman ve tedirgin… Çünkü Fildişili, tazminat geliri derken G.Saray’dan aldığı 6 aylık paranın tamamını menajerine ödeme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.
Eboue önce Cimbom’un +1 formülü ile ilk kötü haberi aldı. Lisans çıkarılmayan tecrübeli oyuncu, Ocak ayına kadar sadece idman yapıp 1.1 milyon Euro kazanacaktı. Hiçbir resmi maça çıkamayıp A2 Takımı ile antrenman yapacak olan Eboue’nin bu kazancı da artık tehlikeye girdi. Galatasaray’a transfer olurken menajeri Pascal Bouisaau’yu devre dışı bırakması nedeni ile hakkında 1.1 milyon Euro tazminat ödemesi kararı çıkan Eboue, bu karara 1 ay önce itiraz etti. Ancak halen FIFA’dan yanıt gelmedi. Kısa süre içerisinde eski menajerine tazminat ödeyip ödemeyeceği netleşecek olan Eboue’ye FIFA’dan olumsuz bir haber gelirse, G.Saray’dan alacağı 1.1 milyon Euro da Bouissau’ya gidecek. Kısaca Eboue kar elde edeyim derken, bu 6 aylık kısmı ‘sıfır’ kazanç ile kapatacak. Fildişili halen her sabah A2 takımı ile antrenman yapıyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı