Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kazayla parmağının ucu kesilen kadın, 2 saat sonra öldü

  Osman ŞİŞKO/AKÇAABAT (Trabzon), (DHA)
  03.10.2007 - 12:48 | Son Güncelleme: 03.10.2007 - 12:48

  TRABZON’un Akçaabat ilçesinde, kaza sonucu parmağının ucu bıçakla kesilen 3 çocuk annesi 42 yaşındaki Ayşe Pehlivan, 2 saat sonra yaşamını yitirdi. Talihsiz kadının ölüm sebebinin belirlenmesi için kan örnekleri Ankara’ya gönderildi.

  Olay dün saat 11.00 sıralarında Dörtyol Beldesi Erikli Mahallesi’nde meydana geldi. Ayşe Pehlivan ahırda çalışırken, bir kaza sonucu bıçakla sağ başparmağının ucunu kesti. Eve çıkan ve parmağını saran Ayşe Pehlivan’ın Yeşilce Mahallesi’nde imamlık yapan eşi Ahmet Pehlivan da bir süre sonra eve geldi. Ahmet Pehlivan’ın parmağına pansuman yaptığı eşi aniden bayıldı. Akçaabat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ayşe Pehlivan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kendisine gelmedi ve bir saat sonra öldü.

  Eşinin ani ölümüyle büyük şok yaşayan Ahmet Pehlivan, “Eşim ahırda birşeylerle uğraşırken, kazayla sağ başparmağının ucunu kesmiş. Eve gelip parmağına pansuman yapmış. Ben olay anında evde yoktum. Geldiğimde eşimin bezle sarılmış parmağı kan içindeydi. Bezi açıp kontrol ettim. Küçük bir kesik vardı. Ben yaraya pansuman yaparken, eşim bir anda kendinden geçti ve bayıldı. Hemen hastaneye götürdük ama doktorların müdahalesine rağmen öldü” dedi.

  ‘REFLEKS BRADİKARDİ’ ŞÜPHESİ

  Ayşe Pehlivan’ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Burada yapılan incelemedeki ilk bulgular sonucu, ölüm nedeninin, ender görülen ‘Refleks Bradikardi’ adı verilen, heyecanlanma veya kan görmeye bağlı ani kalp yavaşlaması olduğu belirtildi. Adli Tıp uzmanları, talihsiz kadının karaciğerinde de yüksek oranda kanlanma olduğunu, aşırı heyecana bağlı kalp krizinden de şüphelenildiğini söyledi. Ayşe Pehlivan’ın cesedinden alınan bazı parçaların patolojik inceleme için Ankara’ya gönderildiği, kesin ölüm nedeninin bu incelemeler sonucunda belirleneceği belirtildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı