« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kazanmaktan başka çaremiz yok

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, CSKA Moskova ile yarın yapacakları Şampiyonlar Ligi (B) grubu son maçı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Övünç ÖZDEM - DHA
SON GÜNCELLEME
BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde Çek futbolcu Tomas Sivok ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Denizli, gruptaki tablonun çok net olduğunu belirterek, "Kazanmaktan başka çaremizin olmadığı bir tabloyla karşı karşıyayız. Kazanmamızın Beşiktaş'a manevi ve maddi kazançları olacaktır. Ayrıca yolumuza en azından UEFA'da devam etmek istiyoruz. Kolay bir maç değil, ancak Beşiktaş ne denli zorlu maçlar olursa olsun üstesinden geleceğini ortaya koymuştur" diye konuştu.

Beşiktaş'ın İstanbul'da Wolfsburg ile oynadığı karşılaşmanın puan olarak hesaplarını bozduğuna değinen Denizli, "Bizim için önemli olan yarın puanımızı 7'ye çıkarmak ve önümüzde oluşan tabloyu beklemek. Futbolcularım yarınki CSKA maçının ne denli önemli olduğunu biliyor, biz de biliyoruz. Bütün takım yarın akşam Beşiktaş'ın buradan çıkması için her şeylerini mutlaka ortaya koyacak" dedi.

Karşılaşmanın İsveçli hakemi Martin Hansson hakkındaki soruları da yanıtlayan Mustafa Denizli, "Yarınki maçın ilgi çekici konularından bir tanesi de maçın hakemi. Bu hakemin Beşiktaş'ın lehine bir seçim olduğunu düşünenler var. Ben kesinlikle aynı kanaatte değilim. İnsan psikolojisi hep hafızada belirli çağrışımlar uyandırabilir. Bu hakemin yaptığı hayati hata ev sahibi takımın lehine olmuştur. Şu andaki ağırlıklı düşüncesi yapılacak hatanın ev sahibinin lehine çağrıştırır ki oyun içinde karşılaşacağımız sorun budur. Eğer o maçta İrlanda lehine çalmış olsaydı bu kadar tedirgin olmazdık. Hakemin Beşiktaş'ın lehine olduğunu düşünenlerin sağlıklı düşünmediklerini söylüyorum" ifadelerini kullandı.

Gruptaki Wolfsburg-Manchester United karşılaşmasına da değinen Denizli, genel tabloda Manchester'ın maçı kazanamayacağını düşündüğünü belirtti. Sistemde çok fazla değişiklik yapmayacağını vurgulayan Mustafa Denizli, Ferrari'nin durumunun bugünkü idmandan sonra netlik kazanacağını anlattı.

Nihat Kahveci'nin yaşadığı baskıyı tahmin edebildiğini ifade eden tecrübeli teknik adam, "Bir tek şeyi de her şeyden daha iyi biliyorum. Nihat'ın ne kadar iyi bir futbolcu ve golcü olduğunu biliyorum. Bazen talihsiz dönemler yaşanabilir. Nihat, kalitesinden, düzgün kişiliğinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Nihat'tan umudumu kesmem söz konusu değildir. Nihat, benim en büyük güvencelerimden biridir" dedi. Tecrübeli futbolcu Sivok ise, gol atmanın sadece bir oyuncunun başarısı olmadığı gibi gol yemenin de sadece bir futbolcunun başarısızlığı olmayacağını söyledi. Sivok şöyle konuştu: "Beşiktaş'a geldiğimden beri takımın az gol yemesi savunmaya değil tüm takıma bağlıdır. Yarın önemli olan gol yememekten çok kazanmamız. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Taraftarlarımızın her zamanki gibi bizi coşkulu şekilde maçın sonuna kadar desteklemelerini bekliyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz