« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kazanmak için elimizden geleni yaptık"

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Çağatay Kalkancı, Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında Beşiktaş ile oynadıkları karşılaşmada, iki takımın da kazanmak için ellerinden geleni yaptığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kalkancı, iki takımın da lige galibiyetle başlamak istediğini ifade ederek, “Biz, Olimpiyat Stadı'nda Beşiktaş'a karşı yenilmezliğimizi sürdürmek ve galibiyeti almak istiyorduk. Beşiktaş da bunu kırmak istiyordu. Sonuçta beraberlik oldu. En azından iki takım da kazanmak için elinden geleni yaptı” dedi.

Takımlarının, Beşiktaş karşısında ortaya koyduğu performanstan memnun kaldığını dile getiren Çağatay Kalkancı, şunları kaydetti:
“Beşiktaş maçında pozisyon açısından bakarsanız, bizim takımımızın daha çok pozisyonu vardı. Son 10 dakika beraberliği de kaybedebilirdik. Bu dakikadan sonra, maçın skoruyla ilgili konuşmanın anlamı yok. Biz takımımızın performansından gayet memnunuz. Bizim ileriye yönelik beklentilerimizi ve umutlarımızı artırdı. İnşallah bundan sonrası iki takım için de iyi olur.”

“Gerçek yatırımı oyuncuları elimizde tutarak yaptık”

Çağatay Kalkancı, yeni sezon öncesinde yaptıkları transferlerle kadrolarını güçlendirdiklerini vurgulayarak, “Gerçek yatırımı bir çok talibi olan oyuncuları elimizde tutarak yaptığımıza inanıyorum” dedi.

Başkan Kalkancı, Beşiktaş karşısında uyumlu bir ekip olduklarını kanıtladıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çok fazla transfer yapmadık. Gerçek yatırımı bir çok talibi olan oyuncuları elimizde tutarak yaptığımıza inanıyorum. O oyuncularımızı tutmak bizim için önemliydi. Zaten belli bir kadro kalitemiz vardı, nokta transferlerle daha da iyi bir duruma geldik. Büyük maçlarda konsantrasyon biraz daha iyi oluyor, ama takımımız rakip ayırmadan iyi bir şekilde konsantre olursa üstesinden gelemeyeceğimiz maç olmadığına inanıyorum. Hedeflerimiz doğrultusunda elimizinden geleni yapacağız. Eğer doğru adımlarla ilerlersek, hedefimiz olan Avrupa kupalarına gitmeyi başarabiliriz diye düşünüyorum.”

“Büyük takımları yenmek ekstra fayda sağlamıyor”

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Beşiktaş'a 6 sezondur yenilmediklerinin hatırlatılması üzerine Çağatay Kalkancı, büyük takımlar karşısında elde ettikleri başarıları, bütün maçlarında da göstermeleri gerektiğini kaydederek, şöyle konuştu:
“Büyük takımlara karşı kazanmak, gazetede veya televizyonda daha fazla yer almak anlamına geliyor. Ancak, büyük takımları yendiğimiz zaman, 'İstanbul Büyükşehir Belediyespor yendi' diye yazmıyorlar, 'Büyük takım kaybetti' diye yazıyorlar. Büyük takımı yenmenin bize ekstra maddi getirisi veya puan getirisi yok. Böyle galibiyetlerin anlamlı olabilmesi için kendi rakibiniz olan takımları da yenmeniz gerek. Sezonu istikrarlı şekilde götürmek benim açımdan büyük takımları yenmekten daha önemli.”

Gelecek hafta deplasmanda Bursaspor ile zor bir maç oynayacaklarını dile getiren Kalkancı, “Bursaspor çok zor, kaliteli ve üst düzey bir takım. Onlar da istikrarlı bir şekilde gidiyorlar. Geçen seneki kadrolarını bizim gibi çok iyi bir şekilde korudular. Bursaspor maçının bizim açımızdan çok zor geçeceğine inanıyorum. Rakibimiz Avrupa kupalarında oynadığı için diğer takımlardan daha hazır durumdalar. İnşallah perşembe günü Twente karşısında güzel bir sonuç alırlar. Pazar günü de güzel bir karşılaşma oynarız” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz