Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kazanmak için çıkacağız

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde 3 Haziran Cuma günü deplasmanda Belçika ile önemli bir maça çıkacak (A) Milli Takım'ın kalecisi Volkan Demirel, “Hangi duygularla gelirsek gelelim, burada dalgalanan bir Türk bayrağı var. Bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kaleci Volkan Demirel, Sabri Sarıoğlu ve Selçuk Şahin, milli takımın kamp yaptığı Bilderberg Chateau Holtmühle Otel'de Belçika maçıyla ilgili soruları yanıtladı.

Sezon sonu olması itibarıyla her futbolcunun farklı duygularla milli takıma geldiği ifade edilerek, takım olarak motivasyonun nasıl olduğu sorusuna Volkan Demirel şöyle yanıt verdi: “Hangi duygularla gelirsek gelelim, burada dalgalanan bir Türk bayrağı var. Türk Milli Takımı çatısı altındayız. Bu çatı altında üzüntüyü sevinci bir kenara bırakıp bu takımı nasıl yukarılara taşırız nasıl şampiyonaya götürürüz hesabı olması lazım. Sevindik, şampiyon olduk 3 gün kutladık. Üzülen arkadaşlar da 2-3 gün üzülmüştür ama artık bunların bir tarafa konulup milli takının, Türk bayrağının sevinciyle veya üzüntüsüyle birleşmemiz lazım. Kazandığımız takdirde çok büyük bir mutluluk olacak. İnşallah da bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Kamp süresince hep aynı şeyi konuşuyoruz. Aklımızda kazanmak var. Puan veya puanlar aldığımız takdirde iddiamızın süreceğini biliyoruz. Kalan maçları kazandığımız taktirde grubun lideri olarak bile çıkacağımızı biliyoruz. Geçen şampiyonada çok güzel bir milli takım vardı akıllarda kalan. O güzelliklerin devam etmesi için Avrupa Şampiyonasında bulunmamız ve yolumuza devam etmemiz gerekiyor.”

Volkan Demirel ile röportaj yapan Belçikalı gazeteciler, milli kaleciye sorular yöneltirken, “Belçika'dan evlendiniz, mutlu oldunuz. Maçta da puanları  biz alalım?” şeklindeki esprili teklifine Volkan, gülerek “Öyle bir anlaşma yok” diyerek yanıt verdi.

SABRİ: “MİLLİ DUYGU HER ZAMAN ÇOK FARKLIDIR”

Sabri Sarıoğlu, motivasyon açısından bir sorunları olmadığını, her şeyi bir yana bırakıp Belçika maçına konsantre olduklarını belirtti.

Sabri'nin Belçika maçı hazırlıklarıyla ilgili görüşleri özetle şöyle: “Çok önemli, zorlu bir maç. Belçika puan kaybında avantajı bize kaptıracaklarının farkında. İstekli ve arzulu olacaklar. Kalitemizi sahaya yansıtıp galip gelerek avantajı lehimize çevirmek istiyoruz. İnşallah bu güzel geçen kampın sonunda alacağımız galibiyet bizi daha çok mutlu edecek. Bu maçın sezonun sonunda olmasının bir dezavantaj olacağını düşünmüyorum. Uzun bir lig maratonu geçirdik. Hafif bir yorgunluk olabilir ama milli maç olduğu zaman, bu yorgunluklar bazen sakatlıklar bile aklınıza gelmiyor. Milli duygu her zaman çok farklıdır.”

Galatasaray'da yeni sezonda kendilerini çok iyi bir dönem beklediğini kaydeden Sabri, “Fatih Hoca'nın gelmesi heyecan verici. Galatasaraylıların her zaman istediği bir hocadır. İnanıyorum ki Fatih Hoca ile beraber yeni transferlerin de gelmesiyle iyi bir sezon geçireceğiz. Geçen sezonun hayal kırıklığını yeni sezonda taraftarımıza unutturup onları mutlu edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SELÇUK ŞAHİN: “KAZANMAK İÇİN ÇIKACAĞIZ”

Milli takım futbolcularından Selçuk Şahin'in maçla ilgili görüşleri ise şöyle: “Rakibimiz mutlaka kazanmak isteyecek. Biz de isteyeceğiz. Beraberliğik, rakibimize göre bizim için daha avantajlı. Çok önemli oyuncuları var. Biz de çok kaliteli bir ekibiz. Belçika çok da deplasman olarak görebileceğimiz bir yer değil. Taraftarlarımızın olduğu bir yer. Kazanmak için çıkacağız. Ama beraberliği de kafamızın bir köşesinde bulundurmamız gerekiyor. Yenersek çok büyük avantajla döneriz. Yenilmeden de dönersek küçük de olmuş olsa bir avantajımız olur. Oyuncular bazında, ülke bazında baktığımız zaman yenemeyeceğimiz bir takım değil.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler