« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kazanmak

SESSİZ ve derinden gelip, zirvenin belalısı olan, son haftaların yükselen değeri Trabzonspor açısından belki de en önemli karşılaşmaydı Diyarbakırspor mücadelesi.

Meriç ENERCAN
SON GÜNCELLEME
Ligin zirvesindeki iddiayı sürdürmek kadar bu yükselişin çevreye verdiği rahatsızlık da söz konusuydu. Yıllar sonra büyüklüğünü hatırlayan bordo mavililer, orta sınıf bir takımken, tırnaklarıyla kaza kaza çıkmıştı bu noktaya.

Emrah ve İbrahim

Diyarbakırspor’u yenmenin formülü öncelikle Murat Hacıoğlu’nu durdurmaktı. Sahanın en iyileri Emrah ve İbrahim Ege bu işi çok iyi yaptılar. Onlar Diyarbakır forvetleriyle boğuşurken, Mehmet Yılmaz müthiş bir mücadele örneği sergileyip, üç Diyarbakırlı savunmacıyla dişe diş savaştı. Yattara’nın ilk şutunda topun yön değiştirmesini sağlayan son teması, ikinci golde ise aynı oyuncunun asistine çift girişimli golle bordo mavili ekibe hayat verdi. Trabzonspor’un dün akşam yokları arasında bugünlere gelinmesindeki en etkili isimlerinden Gökdeniz vardı. Sakatlığından mıdır bilinmez, silik kaldı. Sadece ismiyle tehdit oldu. Fatih Tekke ise faul bile verilmeyen sakatlığına kadar rakip defansı inanılmaz meşgul etti ama golü bulamadı.

Böyle sevinç olmaz

Dün akşamın açıklanamayan olayı ise skor 2-0 olduktan sonra Diyarbakır kulübesinde yaşanan kargaşa, bunun ardından sahaya atlayan iki seyircinin yarattığı provakasyon ve 10 dakikalık ara idi. Ne gol sevinci böyle olur, ne de kazanan takımın seyircisi böyle anlaşılmaz iş yapardı bize göre. Kazanmanın keyfi, çok daha hoş, altı kez şampiyonluk yaşamış bir takıma yakışır ve takımına zarar vermeyecek kadar güzel olmalıydı. Çünkü önemli olan sadece saha içinde değil, tribünde de kazanmaktı.

Bunları da Beğenebilirsiniz