« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kazanırsak grubu lider tamamlarız"

FIBA Erkekler EuroChallenge Kupası (J) Grubu'nda dördüncü maçlar sonunda liderliğini sürdüren Pınar Karşıyaka'da, basın sözcüsü Gökhan Şensan, salı günü Slovenya'da oynayacakları KK Krka Novo Mesto maçını kazanmaları durumunda grubu lider tamamlayacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şensan, dün Belçika temsilcisi Antwerp Giants karşısında konsantrasyon problemi yüzünden mağlup olduklarını, lige ve kupaya verilen 15 günlük aranın kendilerine iyi gelmediğini gördüklerini belirtti.

Grupta 2 maçlarının kaldığını ifade eden Şensan, “Gruptaki durum şu anda son derece net. Salı günü biz kazanırsak grubu lider tamamlarız, kaybedersek ikinci oluruz. Şu anda en kötü durumda ikinci olacağız. Grupta ikinci olursak, çeyrek finalde Rusya'dan BC Spartak Saint-Petersburg'la eşleşeceğiz gibi gözüküyor. Rus ekibiyle finalde oynamayı planlıyorduk” dedi.

Ligde cumartesi günü İzmir'de Efes Pilsen ile karşılaşacaklarını kaydeden Şensan, “Efes Pilsen'i mağlup etmeyi başarırsak, Slovenya'daki maçta KK Krka Novo Mesto'yu da yeneceğimizi düşünüyorum” dedi.
Şensan, yaklaşık 2 aylık sakatlık döneminden sonra dün ilk maçına çıkan Furkan Aldemir'in Türk Basketbolu için çok önemli bir oyuncu olduğunu belirterek, “Furkan çok çalışarak, tahminlerden daha erken salonlara döndü. 15 gün içinde Furkan'ın eski performansına ulaşacağına inanıyorum” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz