« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kazandıkça sinirleri bozulacak

Evren ALANLI
SON GÜNCELLEME
F.Bahçe Teknik Direktörü, "Rakiplerimizin bizden önce veya sonra oynaması, yenmesi ya da yenilmesi F.Bahçe'yi etkilemez. Hep kazanmak zorundayız. Herkes bu baskıya alışmalı. Tüm kozlar bizde" dedi.

F.Bahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, galibiyetten dolayı oyuncularını kutlarken, zirve için ilginç açıklamalar yaptı: "Ligde lider takımlar her maça rahat çıkarlar. G.Saray ve Trabzonspor'un bizden önce veya sonra oynaması, yenmesi ya da yenilmesi F.Bahçey'i etkilemez. Hep kazanmak zorundayız. Herkes bu baskıya alışmalı. Tüm kozlar bizde. İlerleyen haftalarda biz kazanmaya devam ettikçe, rakiplerin siniri alt üst olacak.

Ben bu duyguyu Leverkusen'in başında Bayern Münih'i kovalarken yaşadım.
Çünkü onlar hiç kaybetmiyor ve fark kapanmıyordu. Bir avantajımız ise rakiplerimizle kendi sahamızda oynuyor olmamız." Alman çalıştırıcı maçla ilgili olarak şöyle konuştu: "Futbolcularımı kutluyorum. En önemlisi alınan sonuçtur. Bugün ofansif yapımızı sürdürdük ve çok pozisyona girdik. Tuncay ve Serhat'ın orta sahaya katkısı büyük oldu. Defansa da yardım ettiler.

Hakemleri uyardı

İkinci yarı gelen gollerden sonra defans güvenliğini yitirdik ve kalemizde bir penaltı yaşadık. Rüştü ekstra kalitesini göstererek penaltıyı kurtardı. Anelka'nın golüne özellikle sevindim. Takımdaki bazı değişiklikler artık görülmeli. Zaragoza maçında herkes daha fazla mücadele etmesi gerektiğini biliyor. Zor maç olacak. Ayrıca idmanlarda ekstra olarak ölü top çalışıyoruz. Umarım hakemler rakip ceza alanında daha çok dikkat ederler."

Bunları da Beğenebilirsiniz