Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kazandığımız için mutluyuz"

FIBA Kadınlar Euroleague’de ülkemizi temsil eden Galatasaray Medical Park, B Grubu’nda oynadığı 13. maçında, evinde konuk ettiği Bourges Basket’i 81-74 yenerken, antrenör Ceyhun Yıldızoğlu da kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmanın ardından maç ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yıldızoğlu, özellikle boyalı alanda rakiplerinden daha güçlü olduklarını söylerken, “Karşılaşma öncesinde Bourges Basket hakkında konuştuğumuzda, özellikle içeride rakibimizden daha güçlü olduğumuzu biliyorduk. Ancak rakibimizin de Kaltsidou, Joens ve Miyem gibi iyi şutörlerinin olduğunun da farkındaydık. Bu oyuncuları durdurmayı başardık. Ancak rakibimizin post oyuncularını ve switchlerini zaman zaman durduramadık. Boyalı alanda ikinci şanslardan sayılar buldular. Özellikle maçın sonlarına doğru Penicheiro çok iyi oynadı. Diana Taurasi hastalığı yüzünden çok iyi bir maç çıkaramasa da kritik anda bulduğu 3 sayılık basket ile önemli bir katkı verdi. Tecrübemizi kullandık ve galip geldiğimiz için mutluyuz. Ancak Alba Torrens ve Gülşah Gümüşay’ın ardından son olarak da Şaziye İvegin sakatlandı. Bourges Basket’i de ortaya koydukları mücadeleden dolayı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan Bourges Basket Antrenörü Valerie Garnier ise Tina Charles’i savunmanın zor olduğunu belirterek, “Bizim için maç boyunca en büyük problem Tina Charles oldu. Galatasaray’a karşı oynadığımız her maçta en büyük problemimiz Tina oldu. Onu durdurabilirsek bu kez de dışarıdan problem yaşıyoruz. Bazı istatistiklerde Galatasaray’dan daha iyiydik. 13 hücum ribaundu aldık, 15 asist yaptık ancak 7 sayı ile kaybettik. Rakibimizden 9 fazla şut kullansak da serbest atış sayımız ise 10 daha azdı” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz