KAYSERİ HABERLERİ

Kazancılar Çarşısı’na Yeni Düzenleme

IHA
28.07.2015 - 15:49Son Güncelleme : 28.07.2015 - 15:50

MELİKGAZİ BELEDİYESİ KAZANCILAR ÇARŞISI

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 1995 yılında üstü kapalı hale getirilen, tarihi olduğu kadar da Kayseri’nin ekonomi merkezi olan Kazancılar Çarşısı’nda yeni bir düzenleme ve yenileme çalışması yapılarak çevresi ile uyumlu ve tarihi misyonuna uygun hale getirileceğini bildirdi.
Kazancılar Çarşısı için 8 proje hazırlandığını, bu projeleri 136 esnafın beğenisini sunduklarını ve 4 projenin elendiğini, geri kalan 4 proje içinde Kazancılar esnafının seçim yapacağını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Kazancılar esnafının projeleri değerlendirerek seçime gideceğini ve yapılan seçim sonunda en çok oy alan projenin Melikgazi Belediyesince uygulanacağını belirtti. Kayseri Kültür Yolu Projesi kapsamında Kazancılar Çarşısı’nın tarihi öneminin bir kez daha ortaya çıkarılacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;
“Kayserimizin simgeleri arasında yer alan ve tarihi Kapalı Çarşı’nın hemen yanında yer alan 136 esnafın büyük bir kısmının kuyumculuk mesleğini icra ettiği Kazancılar Çarşısı’nda yeni bir çalışma yapacağız. Gerçekleştirilen çalışma ile tarihi kimliğini ön plana çıkaracağız. Kayseri Kültür Yolu Projesi’ne göre uyumlu hale getiriceğiz. Bunun için 8 proje hazırladık. Kazancılar Esnafının beğenisine sunduk. 4 proje elendi. Geri kalan 4 proje için ise seçim yapılacak. Melikgazi Belediyesi olarak yine halkın beğendiği projeyi uygulayarak demokratik bir hizmet de sunmuş olacağız. Bunun için esnaf arkadaşlarla bir görüşme yaptık. Dayanışma, koordine ve işbirliği sonucu, ortaya herkesin memnun kalacağı bir projeyi hayata geçireceğiz. Kazancılar Çarşısı yine kapalı olarak hizmet verecek, ancak iç dekorasyon ve kullanılan malzemelerde uyum sağlanacak. Ayrıca bu çalışmada gizli kolan çalışması yapılacaktır. Başta Kazancılar esnafı olmak üzere şehrimize hayırlı olsun. Kazancılar Çarşısı prestij olarak yerini koruyacak ve yeni oluşumu ile beğeni toplayacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kazancılar Çarşısı’na Yeni Düzenleme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kazancılar Çarşısı’na Yeni Düzenleme haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:16
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:47
  • Yatsı
   20:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı