GeriBasketbol "Kazanacağımı düşünüyordum kazandım"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Kazanacağımı düşünüyordum kazandım"

649. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazanan Mehmet Yeşil Yeşil'in dün doğum günüydü ve üstelik aynı üniversitede eğitim gördüğü okul arkadaşını yenerek başpehlivan oldu.

Başpehlivan Yeşil, mutluluğunun tarifsiz olduğunu söyledi.

Gelecek yıla hazırlanmaya şimdiden başlayacağını ifade eden Yeşil, şöyle konuştu:
“Emeklerimin karşılığını aldım. Dün doğum günümdü, başpehlivanlığım da aynı güne denk geldi, güzel oldu. Er Meydanı'ndaki duyguyu anlatmak inanın ki mümkün değil, orada sadece konsantre var, bence kelimelerle bunu cümlelere dökmek mümkün değil. Altın kemere çok yaklaştım, antrenmanlarımız neyi gerektiriyorsa o doğrultuda olacak. Yeni sistemlere açığız. Hocalarımız nasıl bir program belirlerse onu uygularız. Şimdiden çalışmaya başlayacağız.”

Başpehlivanlık unvan güreşinde okul arkadaşı Ali Gürbüz ile güreştiğini anımsatan Yeşil, şöyle devam etti:
“Ali Gürbüz ile Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'nda eğitim görüyoruz. Ben 4. sınıftayım, Ali 2. sınıfta. Kırkpınar'ın doğuşunun iki kardeşin güreşmesiyle başladığı biliniyor. Burada iki kardeş kıran kıran güreşerek vefat ettiler. Kardeşler güreşiyorsa okul arkadaşları da güreşir. Güreş, centilmenlik, dostluktur. İyi hazırlanmıştım, kazanacağımı düşünüyordum, kazandım.”

Yarın Antalya'da kendisi için bir karşılama hazırlandığını duyduğunu ve mutlu olduğunu belirten Yeşil, “Yarın Antalya'da büyük bir karşılama hazırlandığını duydum, herkesi bu törene bekliyorum” dedi.

AA MUHABİRLERİNDEN BAŞPEHLİVANA FOTOĞRAF ARMAĞANI

Başpehlivan'ın Er Meydanı'nda çekilmiş ve fotoblok tekniğiyle bastırılmış fotoğrafları, AA muhabirleri Salih Baran ve Hakan Şahin tarafından, Başpehlivan Yeşil'e armağan edildi.

Fotoğrafları çok beğendiğini bildiren Yeşil, “Anadolu Ajansı'na teşekkür ediyorum. 2006 yılında Macaristan'daki Güreş Şampiyonası'nda da ilk haberleri anında tüm dünyaya duyurmuştu. Atatürk'ün direktifleriyle kurulmuş olan Türkiye'nin ilk haber ajansı AA'nın her zaman yanımızda olduğunu biliyoruz. Güzel fotoğrafları yakalayan muhabir arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle