"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Kazan kaynadı

DÖRTLÜ Final oynamalarını beklediğimiz takımlarımıza, mutlaka kazanmaları gereken iç maçlar sonrası ‘olmadı’ başlığı atmaktan bir hal olduk.

Henry Domercant’ın son maçta 30 sayı attığını umursamadan sahaya çıkmıştı Galatasaray... İlk yarının bitiminde soyunma odasına Unics Kazan’ı savunmada bezdirerek; 35-28 önde giderken kendi doğrularını gerçekleştirdi. Ancak ikinci devre başından itibaren eski Fenerli Greer’in pilotajındaki misafirler, attıkları girmeye başlayınca, kazanacaklarına inanmaya başladı. Buna karşın tek uzunla oynadığı için umutlarını dış atış isabetine bağlayan Cimbom ise, gereken cevabı veremedi.

Pivotsuz, bu kadar

Böyle çaresizlik anları aslında kriz değil Cimbom için... Koç Mahmuti’nin sezon boyu yanlış casting/takım kurma tercihlerinin acı reçetesi. Tek başına Antic-Furkan 3.5 dan 4 numaralarla pivotsuz basketbol Edirne’den öteye geçmeyi bırakın, evinde dahi başı önünde sahadan çıkarıyor takımı. Son dakikalarda Domercant da ortalamalarına yaklaşırken hemen her kritik top Kazan tarafından ikinci defa kullanıldı ve gene üzüldük.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI