ANKARA HABERLERİ

Kazan’da Camiler Bayram Hazır

IHA
16.09.2015 - 12:44Son Güncelleme :

KAZAN BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI TEMİZLİK GÖREVLİLERİ YAKLAŞAN BAYRAM ÖNCESİ CAMİ TEMİZLİKLERİNE HIZ VERDİ.

IHA

Kazan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı temizlik görevlileri yaklaşan bayram öncesi cami temizliklerine hız verdi.
Yaklaşık 3 yıldır, aylık olarak cami temizliğini gerçekleştiren temizlik ekipleri Kurban Bayramı öncesi çalışmalarına hız verdi. Ekipler bayram öncesi tüm camilerin temizliğini bitirmeyi hedefliyor.
Kazan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Kurban Bayramı öncesi camileri sil baştan elden geçirmeye başladı. Duvarlar, halılar, kapı ve pencereler ile camların temizliğini gerçekleştiren ekipler sıraya koydukları 65 cami ve mescidin temizliğini bayram öncesi tamamlamak için ekip sayısını arttırarak çalışmalarını hızlandırdı. Daha önce cami temizliği cami imamı ve müezzini tarafından yapılıyordu.
Özellikle büyük camilerin temizliğinde yetersiz kalan imamlar, Belediyenin temizlik ekiplerinin görevi devralmasıyla kocaman bir yükü üzerlerinden atmış oldu.
Kazan Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü’ne bağlı temizlik ekipleri cami temizliklerinin yanı sıra 850 yaşlı ve engelli ailesine de temizlik hizmeti veriyor. Mesailerine Cumartesi gününü de katan ekiplerin en büyük fedakarlığı ise hizmet verdikleri yaşlı ve engellilerle kurdukları iletişim oldu. Dört gözle temizlik çalışanlarını bekleyen engelli ve yaşlılar temizlik çalışanları ile geçirdikleri bir günü “ömrümüze ömür katıyorlar” cümlesiyle özetliyorlar.
“Çalışanların, bizlerin ve belediyenin en büyük sermayesi yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın hayır duasıdır” diyen Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Birçok büyük belediye devasa sermayelerle bu işi sisteme oturtamazken, Kazan Belediyesi olarak 4 yıldır arkadaşlarımızın da öz verisi ile bu işin altından alnımızın akıyla çıkıyoruz. İmtihan için geldiğimiz fani Dünya’da bu Sorumluluklarımızı layıkıyla yerine getirebiliyorsak ne mutlu bizlere. Aldığımız hayır duaları ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kazan’da Camiler Bayram Hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kazan’da Camiler Bayram Hazır haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı