ANKARA HABERLERİ

Kazan Belediyesi okulları yeşillendiriyor

DHA
31.03.2016 - 15:09Son Güncelleme :
DHA

KAZAN(Ankara), (DHA)- KAZAN Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, Fatih Ortaokulu öğrencileri işbirliği ile okul bahçesinde çam fidanı dikti. Çocukların fidan dikme heyecanına Kazan Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Ceylan ve Orhan Yazıcı'da ortak oldu.
Fatih Ortaokulu öğrencilerinin tamamının katıldığı çam fidanı dikim şenliğine Kazan Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Ceylan ve Orhan Yazıcı da katıldı. Yaklaşık 150 fidanın dikildiği etkinlikte, ellerine kazma ve küreği alan öğrenciler önce toprağı kazdı, ardından fidanları toprakla buluşturup can suyunu verdi. Her sınıfın ayrı ayrı diktiği fidanların bakımı da yine aynı sınıfın öğretmen ve öğrencileri tarafından takip edilecek. Renkli görüntülere sahne olan fidan dikme şenliği, fidanların toprakla buluşturulmasının ardından can suyu verilmesiyle son buldu.
Kazan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceylan yaptığı konuşmada, "Fidanlar büyüyüp serpildiğinde yarının öğrencileri ağaçların gölgesinde birçok etkinliğe imza atacak. Yeşili olmayan hiçbir okulumuz kalmayacak şekilde Kazan Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kazan belediyesi olarak fidanların bakımı ile ilgileneceğiz ancak çocukların doğayı sevmesi ve yeşile sahip çıkması için her aşamasını çocuklar kendileri gerçekleştirdi. Fidanların bakımı ve yeşermesi için en büyük görev öğretmenlere düşüyor" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kazan Belediyesi okulları yeşillendiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kazan Belediyesi okulları yeşillendiriyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı