ANKARA HABERLERİ

Kazan’a Orta Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi

Hürriyet Haber
22.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Kazan’ın Saray Mahallesi’ne yapılan Ankara Sanayicileri Orta Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi’nin temel atma törenine çok sayıda davetli katıldı.

Hürriyet Haber

KAZAN’ın Saray Mahallesi’ne yapılan ve kısa adı ANSA olan S.S. Ankara Sanayicileri Orta Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi’nin temel atma törenine Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, İvedik Organize Sanayi Bölgesi Başkanları, ANSA Başkanı Ali Albayrak, ANSA’nın ortakları ile çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Ertürk’e teşekkür

Törende bir konuşma yapan ANSA Başkanı Ali Albayrak, 2006 yılında arsasını aldıkları kooperatifin imar planını 1.5 yıl gibi çok kısa sürede Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün yakın ilgisi ve desteği ile tamamladıklarını belirterek, “2008 yılında başladığımız saha tefsiye çalışmalarını tamamlayarak şu anda burada bulunan siz değerli ortaklarımızın özkaynakları, bizlerin çabası ve Kazan Belediyesi’nin değerli katkıları ile temel atma aşamasına gelmiş bulunuyoruz” diye konuştu.

180 bin metrekarelik alanda

Yapılan konuşmaların ardından Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve beraberindekiler aynı anda butona basarak ANSA Sanayi Sitesi’nin temelini attılar. Kazan’ın Saray Mahallesi fabrikalar bölümünde toplam 180 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan ANSA Sanayi Sitesi’nde her biri 2 biner metrekare net arsa üzerine bin 200 metrekaresi kapalı alanlı 9.5 metre yüksekliğinde fabrika gibi yaklaşık 50 adet işyeri yapılacak.

Hızla gelişiyor

SAnayİcİlere her zaman destek olduklarını hatırlatan Lokman Ertürk, “Yıllarca önce buradan önemli miktarda almış olduğunuz bu arsaya şimdi güç yetmez hale geldi. Kazan o kadar hızlı gelişiyor ve ilerliyor ki buna herkes şaşırıyor. Biz yıllarca önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek ile birlikte sanayicilerimize söz verdik. ‘Siz yatırım yapın, istihdamı arttırın, işsizlerimiz iş sahibi olsunlar, bizler de sizin alt yapı çalışmalarınızı çok hızlı ve en uygun şartlarla tamamlayalım’ dedik. Sanayicilerimize sunduğumuz kolaylıklar onların buralara daha çok yatırım yapmalarını sağladı“ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kazan’a Orta Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı