GeriFutbol Kazakistan’ın yolları taştan
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kazakistan’ın yolları taştan

Sarı kırmızılıların Tobol maçını oynayacağı Kostanay kenti İstanbul’dan uçakla 7 saat uzaklıkta. G.Saray Yönetimi 16 Temmuz’daki karşılaşma için özel uçak kiralarken, gazetecilerin gidiş-dönüş seyahat süresi tam 36 saati bulacak.

GALATASARAY’ın 16 Temmuz’da FC Tobol takımıyla oynayacağı UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçı, seyahat koşulları ve iki ülkenin yemek kültürleri arasındaki farklar nedeniyle zorlu geçecek.
Maçın oynanacağı Kostanay kenti İstanbul’dan uçakla 7 saat uzaklıkta. Kostanay’ın havalimanına daha büyük uçaklar inemediği için sarı kırmızılılar günlerce aramalardan sonra bulunup kiralanan 120 kişilik bir uçakla Kostanay’a gidecek.
Ayrıca, Kazakistan yemek kültürünün Türk mutfağıyla uyuşmaması nedeniyle sarı kırmızılıların Kostanay’da yiyeceği yemekleri İstanbul’dan özel olarak götürülecek iki aşçı hazırlayacak. Aşçılarla birlikte yüzlerce kilo gıda maddesi Kostanay’a götürülecek. 7 saat sürecek yolculuk sırasında uyumaları için her futbolcuya 3 koltuk ayrılacak.  Maçı izleyecek Türk gazeteciler ise THY ile seyahat edecek. Kostanay’a direkt uçak olmadığı için yapılacak iki aktarma yapacak olan basın mensuplarının seyahat süresi gidiş-dönüşte toplam 36 saati bulacak.
Bu arada Galatasaray Yönetimi, yol koşullarını ve Kazakistan’da yaşayan Türk vatandaşlarını düşünerek, karşılaşmanın Astana kentinde yeni açılan Arena Stadı’nda oynanmasını teklif etti. Ancak, saha ve seyirci avantajlarını kaybetmek istemeyen FC Tobol yetkilileri olumsuz yanıt verdi. Karşılaşma, 8 bin 323 seyirci kapasiteli Kostanay Merkez Stadı’nda oynanacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle