« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kazak şakası

Sadece komşuda değil, Türkiye'de de herkes Almatı'daki maçla hop oturup hop kalktı. Yunan Alpha TV'si takımları yenikken "Şaka değil. Kazakistan 1-0 önde’ derken, maç sonunda ‘Kalp hastalarının izlememesi gerekirdi" yorumu yaptı.

Yorgo KİRBAKİ
SON GÜNCELLEME
Son Avrupa şampiyonu Yunanistan, Almatı’da uzun süre sonra milli formayı giyen Limberopulos’un uzatmalarda attığı golle Kazakistan’ı 2-1 yendi ve Almanya’daki Dünya Kupası vizesi hayalini canlı tuttu. Yunanistan Milli Takımı oyuncuları, Alman Teknik Direktör Otto Rehagel ve maçı ekranları başında izleyen milyonlarca insan 95 dakika yaşadıkları cehhenemden son anda da olsa kurtulup cennetin kapısından girdi.

Kolay olacaktı

Sadece Yunanistan'ın değil, Türkiye'nin de gözü bu karşılaşmadaydı ve herkes karşılaşmanın sonucunu merakla bekliyordu. Tüm futbol otoritelerinin kolay kazanacağında birleştiği Yunanistan Milli Takımı, karşılaşmanın ilk yarısında, son altı maçında hiç gol atamamasının tesadüf olmadığını gösterdi. İkinci yarının başında ise sadece hücumda değil, Yunanistan’ı Avrupa şampiyonu yapan savunmada büyük gedikler oluştu.

Maçın 53. dakikasında Basinas kalesinin önünde adeta ‘al at’ diye topu Jumaskaliyev’e verdi. Kazak oyuncu hatır kırmadı. Kazakistan 1-0 öne geçince maçı yayınlayan Yunan Alpha televizyonunun spikeri sık sık ‘Ekranlarını yeni açanlar için tekrar ediyoruz. Şaka değil. Kazakistan 1-0 önde’ dedi. Yunanistan Milli Takımı Asya’nın tam ortasında derin bir kış uykusuna yatmış gibiydi. Topu alan her Yunanlı oyuncu şuursuzca Kazakistan ceza sahasına atıyordu. 78. dakikada Seitaridis’in ortası Yiankopulos’un kafasına oradan da ağlara isabet edince 1-1'lik skorla ‘dev’ uyanır gibi oldu. Alpha televizyonunun spikeri bu kez Kazakistan’ın grupta tek bir puanı bile bulunmadığını, dileğinin de bu puanı Yunanistan’a karşı kazanmaması olduğunu söyledi. Yunanlı oyuncular bilinçsiz ortalara, Kazak oyuncular da bilinçsizce topu ceza sahalarından uzaklaştırmaya çalıştı.

Bilinçsiz ataklar

Kazaklara 6, Yunanlılara 2 sarı kartın çıktığı maçta ev sahibi takımdan Karpovitch 87. dakikada kırmızı kartla oyundan atıldı. Dördüncü hakem 5 dakika uzatma gösterince, Rehagel yerinde duramıyordu. Uzatmaların 4. dakikası biterken Yunanistan bir korner kazandı. Kaleci Nikopolidis bile kalesini terkedip Kazakistan ceza sahasına kadar geldi. Gekas’ın yaptığı orta Kazak savunmasının hatası yüzünden Limberopulos’a geldi. Şut ve gol: 1-2.

Alpha tv’nin spikeri bu kez de, ‘Kalp hastalarının bu maçı izlememesi gerekirdi. Elbette galip gelelim ama böyle yüreğimiz ağzımıza gelmeden’ dedi. Ardından Kazakistan'da Radionov da kırmızı kart görürken, maçın son düdüğünde Yunanlı oyuncular, Avrupa şampiyonu oldukları gün kadar sevindiler. Alpha televizyonu da yayınını tamamladı. Ardından Türk dizisi ‘Asmalı konak’ başladı.

SEViNÇTEN DELiYE DÖNDÜLER

Milli Takımları Kazakistan karşısında yenik duruma düşünce Yunanistan'da karamsar bir tablo ve hayal kırıklığı yaşanmaya başlanırken, Türkiye'de sevinç vardı. Yedikleri golle şoke olan Yunanlı futbolcular önce beraberlik golüyle umut tazeledi, son dakikada gelen galibiyet golüyle de büyük sevinç yaşadı. Yunanistanlı futbolcular Almatı'dan çıkardıkları 3 puanın sevinci Alman Teknik Direktör Otto Rehhagel ile sahada sevinç yumağı oluşturarak yaşadı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler