Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kazada çıkan kask karakola ‘fırlamış’

  Eyüp SERBEST/İSTANBUL
  22 Eylül 2014 - 01:49Son Güncelleme : 22 Eylül 2014 - 07:16

  Feriköy’de alkollü sürücünün çarptığı motosikletinde can veren Gökhan Keptiğ’in başından fırlayıp kaybolan kaskı, 5 gün sonra karakoldan çıktı. Alkollü sürücü serbest bırakılırken, Keptiğ’in eşi, delil karartılmaya çalışıldığını ileri sürdü.

  Kazada çıkan kask karakola ‘fırlamış’Beyoğlu’nda bar işleten fotoğrafçı, yazar Gökhan Keptiğ, 15 Eylül gecesi tutkunu olduğu Beşiktaş’ın Olimpiyat Stadı’ndaki maçından motosikletiyle Feriköy’deki evine dönüyordu. Evine 500 metre kala, Feriköy Mezarlığı yanındaki sokakta, Zafer K.’nın otomobiliyle çarpıştı. Otomobil 7 metre fren izine rağmen duramayarak elektrik direğine çarptı. Gökhan’ın motosikleti ise ikiye bölünerek 70 metre ileri fırladı. Otomobili kullanan Zafer K., 1.10 promil alkollü olduğu belirlenmesine rağmen, ertesi gün çıkartıldığı nöbetçi mahkemede serbest kaldı.

  KASK NASIL YOK OLDU?

  Gökhan Keptiğ’in kaskı kaza sırasında başından fırladı. Görgü tanıkları olay yerinde inceleme yapan polislere kaskı teslim etti. Ancak Keptiğ’in tüm eşyaları ailesine teslim edilse de, kaskı ortada yoktu. Bunun üzerine eşi Elif Bilgin ile arkadaşları, kayıp kaskın peşine düştü. Görgü tanıklarıyla tekrar görüşüldü. Beşinci günün sonunda, kaskın poliste olduğu ortaya çıktı.

  ‘OĞLUM BABASIZ KALDI’

  Hiçbir görgü tanığının ifadesinin alınmadığını ileri süren Keptiğ’in eşi Elif Bilgin, şu iddialarda bulundu: “Bu bir kaza değil, resmen cinayet. Alkollü şoförü serbest bıraktıkları gibi, delilleri gizlemek için o kaskın saklandığını düşünüyorum. Suç duyurusunda bulunacağım. Kazanın diğer tarafı bizimle irtibat kurmaya çalıştı ama kabul etmedik. Şoförün serbest kalması, Gökhan’ın kaskının ortadan kaybolması, delil karartmaya çalıştıklarını gösteriyor. Ben o kaskın bilerek saklandığını düşünüyorum. 8 yaşındaki oğlum Memo’nun babasıyla büyüme şansını elinden aldılar. Giden gitti ama onlar cezalarını çekmedikçe rahat edemeyeceğiz.”

  Kazada çıkan kask karakola ‘fırlamış’

  ÇARŞI’YA ÇAĞRI: KOMBİNE BİLETİNİ İHTİYACI OLAN BİRİNE VERMEK İSTİYORUM

  “Gökhan bu yıl kombine bilet aldığı için çok seviniyordu. “Her maçına giderim” demişti. Gökhan’ın kombine biletini Çarşı grubundan, alım günü olmayan bir üniversite öğrencisine hediye etmek istiyorum.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı