Gündem Haberleri

  Kaza yapan TIR, D-100 karayolunu kilitledi

  Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  21.12.2009 - 13:53 | Son Güncelleme:

  D- 100 karayolunun İzmit kent içi geçişinde, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkan demir yüklü TIR, yan dönüp bariyerlere çarparak durabildi. Arkadan gelen sürücülerin tehlikeyi zamanında fark etmeleri sayesinde büyük bir faciadan dönülürken, kaza nedeniyle D- 100'ün İstanbul yönü 1 saat ulaşıma kapandı.

  Kaza, bugün saat 11.00 sıralarında D- 100 karayolunun İzmit kent içi geçişinde, Kapalı Cezaevi önünde meydana geldi. İzmit'ten yüklediği demirleri İstanbul'a götüren Mehmet Yavuz yönetimindeki 41 HR 127 plakalı TIR, aşırı hız ve dikkatsizliğin yanı sıra yolun da yağıştan kaygan olması nedeniyle kontrolden çıktı. Önce istinat duvarına çarpan TIR, savrularak bu kez bariyerlere çarparak durabildi.

  D- 100 karayolunun en yoğun geçiş noktası olan cezaevi önünde TIR'ın arkasından seyreden araç sürücülerinin olayı zamanında fark edip fren yapmaları faciayı önledi.

  Kaza nedeniyle D-100'ün İstanbul yönü, 1 saat boyunca ulaşıma kapandı, uzun araç kuyrukları oluştu. TIR'daki demirler, başka bir TIR'a yüklendikten sonra yol ulaşıma açıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı