« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaza geçiren futbolcu felç oldu

Geçtiğimiz günlerde trafik kazası geçiren Zambiya Milli Takımı'nın 17 yaşındaki futbolcusu Changwe Kalale'den kötü haber geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Zambiya Milli Takımı, geçtiğimiz günlerde ülkede yaşanan ve ölümlerle sonuçlanan trafik kazasıyla futbol gündeminde yer almıştı. Changwe Kalale (Chambishi), Nyambe Mulenga (Zesco United) ve Satchmo Chakawa’yı (Choma Green Eagles) taşıyan minibüs, milli takım kampı yolunda bir başka araçla çarpışmış,trajik kazada minibüs şoförü ile diğer araçta olan 3 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaza geçiren futbolcu felç oldu MİLLİ FUTBOLCULAR ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Basına yansıyan haberlerde kemerleri bağlı olan üç futbolcudan yalnızca Mulenga’nın ayağının kırıldığı, Kalale ve Siachimo’nun ise kazadan yara almadan kurtulduğu yazılmıştı. Ancak işin gerçeğinin öyle olmadığı bugün yapılan resmi açıklamayla ortaya çıktı.

Kazaya karışan minibüsün sahibi olan Zesco United kulübünden yapılan açıklamada Changwe Kalale’nin omurgasından ciddi şekilde yaralandığı ve genç futbolcunun belden aşağısının tutmadığı duyuruldu. Felç kalan genç oyuncunun futbol kariyeri böylece çok trajik bir şekilde sonlanmış oldu. Yapılan duyuruda Kalale’nin hayati tehlikesi olmadığının da altı çizildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler