Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kaza değil sorumsuzluk

  Hürriyet Haber
  08 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Eylül 2000 - 00:01

  Alibeyköy'de kamyonun kasasından dökülen demir tozları yüzünden kayarak, park halindeki bir otobüsün altına giren otomobilde sıkışan peyzaj mimarı Mecit Akgün ölümden döndü.

  İSTAÇ'ın Alibeyköy Şubesi'nde peyzaj mimarı olarak çalışan Mecit Akgün, önceki gün saat 17.00 sıralarında, evine gitmek için işyerinden ayrıldı. Yanına aynı işyerinde işçi olarak çalışan Mahmut Güler'i de alan Akgün, şirkete ait olduğu belirtilen 34 YK 4772 plakalı otomobille Kağıthane'ye doğru yola çıktı.

  Otomobil, Eski Baraj Yolu'na geldiğinde, bir kamyondan yola döküldüğü belirlenen demir tozları yüzünden kayarak, yol kenarına park etmiş 34 AE 4320 plakalı servis otobüsünün altına girdi. Kazada yaralanan Güler otomobilden çıkmayı başarırken, sürücü Akgün, koltukla direksiyon arasına sıkıştı. Sürekli kan kaybeden Akgün'e ilk müdahale Mahmut Güler ve çevrede bulunan vatandaşlar tarafından yapıldı.

  Çağrılan itfaiye ve ambulansın gecikmesi tepkiyle karşılanırken, Akgün yaklaşık yarım saatlik uğraş sonucu sıkıştığı yerden çıkarılabildi. Akgün, ambulansla Okmeydanı SSK Hastanesi'ne götürüldü. Demir tozlarını inceleyen vatandaşlar ve yetkililer, ‘‘Bir insan bile bu tozun üzerinden rahat rahat kayarken, otomobilin kaymaması mümkün mü? Bu kaza değil resmen cinayet olacaktı’’ dediler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı