Sigorta bilgileri dijital dünyaya taşındı

Hürriyet Haber
06 Nisan 2016 - 15:30Son Güncelleme : 06 Nisan 2016 - 15:32

Sigorta poliçeleriyle ilgili tüm bilgileri, geliştirdiği uygulamalar ile güncel olarak takip eden Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM -  sbm.org.tr), sigortalıların, sigorta şirketlerinin ve kamunun haklarını koruyor. 2’nci el araçların ‘hasar, araç detay, değişen parça ve KM’ sorgulamalarının dışında poliçe, tutanak, mağdur ve vefat eden hayat poliçe gibi sorgulamalara cevap veren SBM sistemi, www.sigortam360.com ile dijital dünyaya taşındı.

Sigorta Bilgi Merkezi’nin tüm bu hizmetleri bundan böyle güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde Sigortam360.com’da kullanıcıları ile buluşuyor. Kullanıcılar web veya mobil site üzerinden ulaşabilecekleri hizmetletlere aynı zamanda Mart ayı içerisinde lanse edilecek IOS ve Android uygulamalardan da ulaşabilecek.

SİSTEM İKİ BASİT AŞAMADAN OLUŞUYOR

İki adımdan oluşan üyelik kaydından sonra Sigortam360.com kullanıcıları, 4 TL’ye satın almayı düşündüğü veya mevcutta kullandığı araçla ilgili tüm bilgilere ulaşılabiliyor. “Hasar Sorgu” ile; kaza tarihi, kaza nedeni, ağır hasar olup olmadığı, varsa eksper raporu bilgileri ve hasar tutarı bilgilerine ulaşıyor. “Araç Detay Sorgu”laması ile; araç marka ve modeli, trafiğe çıkış tarihi, toplam kasko yaptırılan süre, toplam kasko yaptırılmayan süre, geçerli kaskosunun olup olmadığı, plaka değişimi olup olmadığı, plaka il değişimi ve listesi, son sahiplik türü, son sahiplik süresi bilgilerine ulaşabiliyor. 

‘Değişen Parça Sorgu’lamasıyla  ise; kaza tarihi, toplam değişen parça tutarı, toplam işçilik tutarı, değişen parça bilgisi, değişen parçanın orijinal olup olmadığı, değişen parça adedi bilgilerine sahip oluyor. “KM Sorgu”lamasıyla TÜVTÜRK muayene tarihi, kilometre bilgileri öğrenebiliyor. Sigortam360.com’da ücretli servislerin yanı sıra halihazırda sbm.org.tr üzerinden sunulan trafik poliçesi, kaza tespit tutanağı, hayat poliçesi ve sağlık seyahat poliçesi gibi sorgulamalar da ücretsiz veriliyor. 

Sigorta bilgileri dijital dünyaya taşındı

Etiketler: kaza , Sigorta , araç


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı