Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kaz tüyü yastıklar mahkemelik oldu

  Bünyamin YIL-Neşet KARADAĞ, (DHA)
  26 Ocak 2006 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ocak 2006 - 01:46

  Adana’da Yeliz Yeşilmen’in kaldığı otel odasındaki kaz tüyü yastıkların kaybolması ve bedelinin Adana Büyükşehir Belediyesi Koza A.Ş. tarafından ödenmesiyle dikkat çeken 12’nci Altın Koza Film Kültür ve Sanat Festivali harcamalarıyla ilgili inceleme adliyeye yansıdı.

  Adana Vali Yardımcısı İsmail Korkmaz, 1 milyon 901 bin YTL bütçe ile 31 Mayıs-5 Haziran 2005’te yapılan festivalde 104 bin 292 YTL’lik ’yersiz ödeme’ yapıldığı iddiasıyla Koza A.Ş.’de görevli 5 yönetici ve personel hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

  Valiliğin suç duyurusunda, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 99.4 hissesine sahip olduğu Koza A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Acevit, Muhasebe Müdürü Mustafa Mete, şirket çalışanları Galip Geylanioğlu, Candan Yaygın ve Remzi Tutgak’ın görevlerini suiistimal ettikleri öne sürülerek haklarında soruşturma yapılıp dava açılması istendi.

  Yastıklar bende değil

  Festivalde sunuculuk yapan Yeliz Yeşilmen’in kaldığı HiltonSA otelde kaybolan 4 adet kaz tüyü yastık için, Koza A.Ş. 202 YTL, havlular için de 24 YTL ödemek zorunda kalmıştı. Suçlamaları kabul etmeyen Yeşilmen, "Yastıkları ben almadım" demişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı